Jiří Lehečka má v Londýně jako konzultanta bývalou světovou čtyřku Berdycha. „Už dřív jsme si říkali, že by bylo fajn, kdyby na nějaký turnaj na trávě odjel. Minulý týden jsme strávili přípravou na Wimbledon a tento týden se rozjeli naplno. Párkrát už tu byl a pár zápasů tu vyhrál, takže nám určitě má co přinést,“ řekl s úsměvem Lehečka. S Berdychem vylepšil řadu detailů. „Jak pracovat nohama, kdy zvolit jaký úder a pomáhal mi se servisem. Odvedli jsme dobrou práci a teď uvidíme, co z ní vytěžíme,“ uvedl.

Karolína Plíšková
Veselý vyřadil Kordu, dál jde i Kvitová. Plíšková vypadla s hráčkou třetí stovky

Před startem turnaje trénoval s Alexanderem Zverevem, Francesem Tiafoem a Djokovičem. „Jak se s těmi kluky už známe, je to takové kolečko. S Novakem jsem ale dostal lekci. Připravil mě na tvrdou realitu travnatého tenisu,“ líčil Lehečka. „Prohrál jsem 4:6, 0:4, což se ještě dá. Hlavně ve druhém setu však nastavil svou travnatou dominanci a tomu se těžce konkurovalo. Vždy je ale dobré srovnávat se s těmi nejlepšími,“ podotkl.

Nastavil si rutiny na kurtu

Na rozdíl od dřívějška si už zvykl trénovat s velkými jmény. „Už nějak v kariéře postupuju a doufám, že ještě budu. Takovýchto tréninků je víc a víc. Ne, že bych si toho nevážil, ale těch hráčů je pořád jen sto, takže se tréninkoví partneři omílají pořád dokola,“ vysvětlil čtvrtfinalista letošního Australian Open.

Poté, co mu antuková sezona nevyšla podle představ, byl rád, že nyní potvrdil roli favorita. „S týmem jsme si sedli, abychom to i po mentální stránce trochu rozebrali. Upravovali jsme rutiny na kurtu a bylo to potřeba. Řešili jsme, že když chci jít nahoru, bude taková situace nastávat častěji. Nastavil jsem si nové rutiny na kurtu, které mě udržují být teď a tady,“ řekl. Zapracoval hlavně na mentální soustředěnosti a práci s dechem.

Petra Kvitová získala druhý grandslam v roce 2014. Opět ve Wimbledonu
Petra Kvitová: Ve Wimbledonu jsem zažila nejhezčí i nejtěžší chvíle kariéry

Ve 2. kole narazí Lehečka na Argentince Francisca Cérundola, jenž naposledy vyhrál turnaj v Eastbourne. „Známe se slušně, jednou nebo dvakrát jsme spolu trénovali. Myslím, že to bude dobrý zápas, který bude mít dost výměn. Za poslední roky vyskočil nahoru a jak dokázal v Eastbourne, umí hrát i na trávě. Když se ale budu držet své taktiky a opírat se o dobrý servis, mám rozhodně šanci,“ dodal Lehečka.