Jak se na utkání těšíte?

Jdeme na Nizozemce, kteří mají velmi kvalitní tým, ale jejich forma není momentálně ideální. Haase v posledních zápasech úplně nezářil. Bude to vyrovnané utkání, na domácí půdě hrajeme lépe než mimo republiku. Ale uvidíme, jak nám všechno sedne. Rozhodně zabojujeme o to, abychom se dostali do závěrečné části.

Je pro vás Davis Cup stále vzpruhou v turnajovém programu?

Poslední dva tři Davis Cupy to tak cítím. První starty pro mě byly složité. Nehrál jsem dobře, trápil jsem se. Pak skončil Tomáš (Berdych), Radek (Štěpánek) byl zraněný a dostal jsem se do pozice týmové jedničky. Psychicky jsem na to zřejmě nebyl úplně připravený, některá utkání jsem nezvládl, takže úvod v Davis Cupu pro mě nebyl úplně ideální.

V čem byl problém?

V mentální stránce. Od Nizozemska, kde jsme nastoupili předloni na antuce, hraji solidně. Letos v Maďarsku až na zaváhání v prvním dnu jsem taky podal slušný výkon. Těšil jsem se na Davis Cup. Věřím, že předvedu kvalitní tenis a týmu pomůžu k vítězství.

A na závěr: Co rodina, už je vás doma více?

Ještě se náš počet nezměnil, ale za chvíli změní. Máme pár týdnů do přírůstku, pak přijdou další životní změny svatba a tak dále. Takže se letos určitě nebudu nudit. Termínově to vychází na přelom února a března, při Davis Cupu mohu být ještě klidný.