Získaly spolu tři grandslamové tituly, ale ještě nikdy na okruhu WTA nenastoupily proti sobě. Až v pátek odpoledne v pražské Stromovce. Barbora Krejčíková ve čtvrtfinále Livesport Prague Open porazila 6:3 a 6:0 svou dlouholetou spoluhráčku ze čtyřhry Kateřinu Siniakovou.

„Za Katku mě mrzí, že je výsledek tak jednoznačný, ale vždycky musí jedna z nás vyhrát. Jsem ráda, že jsem to já, a doufám, že se na mě nebude moc zlobit,“ řekla pak šampionka nedávného French Open novinářům.

Barbora Krejčíková ve Wimbledonu.
Ani jsem tam dneska nechtěla být. Krejčíková bojovala s vlastním tělem

Turnajovou dvojku čeká v sobotním semifinále Číňanka Wang Sin-jü a bude chtít prodloužit úspěšnou sérii. Vždyť od květnového turnaje ve Štrasburku prohrála Krejčíková v singlu jen jedinkrát – v osmifinále Wimbledonu se světovou jedničkou Ashleigh Bartyovou.

Hlavní je soustředit se na každý míček

„Každé vítězství na WTA je super a hrozně moc si ho vážím,“ tvrdí pětadvacetiletá tenistka z Ivančic, s 31 výhrami na kontě čtvrtá nejlepší hráčka sezony. Není divu, že usměvavou kometu českého sportovního nebe čím dál víc obdivují i další celebrity.

Barbora Krejčíková po návratu z Roland Garros.
Tenis jako fenomén. Hvězd na kurtech neubývá, holky (ne)válcují kluky

Ve Stromovce ji přišel na trénink pozdravit Jaromír Jágr, zápas se Siniakovou sledovala mj. Kateřina Neumannová. „Je to obrovská čest, že se přišli podívat. Ale když jsem na kurtu, tak ani nevím, kdo sedí v hledišti. Sleduji jen hru a trenéra,“ líčila Krejčíková.

Ze „sestrovražedného“ boje se Siniakovou měla smíšené pocity. Navíc své parťačce ve druhé sadě nelítostně nadělila nevítaný dárek v podobě kanára.

Barbora Krejčíková (vlevo) a Jana Novotná.
Zpověď Krejčíkové. Novotnou tenisově nenapodobuje, ale chce být stejně pokorná

„Jsem zvyklá, že Katka bývá na mé straně a navzájem se povzbuzujeme,“ připustila Krejčíková, že nešlo o běžný mač. Zároveň ale odtajnila (jen na první pohled) jednoduchý recept, jak se od podobných myšlenek oprostit. „Soustředím se na každý míček a neřeším, kdo je na druhé straně.“

Martincová zlomila domácí prokletí

Prague Open může mít teoreticky ryze české finále. Do semifinále totiž kromě Krejčíkové postoupila také turnajová osmička Tereza Martincová, která ve čtvrtek nedala šanci Slovence Viktórii Kužmové (dvakrát 6:2).

„Hrát semifinále doma je skvělé. Nikdy se mi v Praze nedařilo, svazovalo mě to tady a mé výkony byly šílené,“ řekla Martincová, rodačka z hlavního města. Na okruhu WTA je v semifinále počtvrté, finále ještě nikdy nehrála. Její soupeřkou bude Greetje Minnenová z Belgie.