Devatenáctiletá Linda Nosková a šampionka Roland Garros 2021 Barbora Krejčíková dokráčely v ženském singlu až do čtvrtfinále, vidět byli i tenisté v čele s Tomášem Macháčem, který poprvé postoupil do třetího kola, kde trápil favorizovaného Rusa Karena Chačanova.

„Když se podíváte na turnajové pavouky, máte jistotu, že tam uvidíte spoustu ruských a českých tenistek nebo tenistů. V nejlepší padesátce žebříčku WTA je osm Češek, vidět v Melbourne byl i Tomáš Macháč, když porazil Tiafoea. V Česku víte, jak najít velké talenty a šampiony,“ komentoval současné mimořádné období tuzemského tenisu  sedminásobný grandslamový šampion a expert Eurosportu John McEnroe v exkluzivním vyjádření pro Deník.

Úspěšná tenistka z Valašska Linda Nosková nyní v Austrálii ohromuje svět. Palce ji drží i doma - rodiče Ivana a Drahoš
Nosková září na Australian Open. Jako bychom žili krásný sen, vyprává její matka

Velmi plodné období se týká zejména ženského tenisu, když na dvanácti z posledních třinácti grandslamů nechyběla mezi osmičkou nejlepších vždy aspoň jedna hráčka. 

Nosková klidně může vyhrát grandslam

Markéta Vondroušová dokonce na loňském Wimbledonu dokráčela až k senzačnímu triumfu a navázala tak na výhru Barbory Krejčíkové na Roland Garros v roce 2021. Může se z vítězství na nejblyštivější scéně radovat i český objev letošního  Australian Open Nosková?

Česká tenistka Barbora Krejčíková na Australian Open.
Chci hrát s top hráčkami a mít šanci je porazit, musím být lepší, ví Krejčíková

„V ženském tenise je to teď otevřené tak jako nikdy předtím. Rybakinová vypadla brzo, Sabalenková, Gauffová, ale vidíte, co se děje. Nosková klidně může taky vyhrát grandslam, stejně jako Krejčíková navázat na titul na Roland Garros,“ podotknul McEnroe.

Jak je podle něj možné, že se rodí stále nové a nové české tenisové talenty? „Možná se na mladé hráčky nějakým způsobem přenáší víra, že je možné zopakovat úspěchy jejich předchůdkyň. Mladé Češky mají zase šanci uspět,“ uzavřel legendární Big Mac.