A co na to říká ona sama? Ve dvaatřiceti letech Serena zatím nechce mluvit o tom, kam v historii tenisu patří. "Ještě pořád hraju a hodlám hrát co nejlépe. Nechci se uspokojit, ale pořád se zlepšovat, tvrdě pracovat a získávat další vavříny," vzkázala soupeřkám, které se na US Open nezmohly na sebemenší odpor.

Finále toho budiž důkazem: domácí favoritka vyhrála nad Dánkou Caroline Wozniackou dvakrát 6:3.

Že má osmnáctý titul? "Hned už myslím na devatenáctý," říkala zvesela na tiskové konferenci po finále. "Teda, to jsem to řekla rychle, co? Hrome! Ale neřekla jsem 22, beru to jeden po druhém," dodala.

Musela se uvolnit

Jako mnohokrát předtím zopakovala, že tenis miluje. "Tenis hraju, protože chci na konci sedět s trofejí v náručí. To je pro mě blaho," vyznala se. Proto ani nemá myšlenky na konec kariéry, o čemž se bavila se starší sestrou Venus. "To nás čeká ještě za dlouho. Pořád chceme vyhrávat zápasy, turnaje a hrát tenis," poznamenala Serena.

Před letošním US Opem se přitom Williamsové na grandslamech nedařilo. Po Wimbledonu byla hodně zklamaná.

"Trénovala jsem hodně a nic. Možná jsem sama sebe dostávala pod tlak, jak moc jsem chtěla vyhrát. Pak jsem si řekla, že se musím trošku uvolnit, že to jednou přijde, ale netušila jsem, že to bude tak brzy," řekla.

Je těžké ji porazit

Trenér Patrick Mouratoglou nemusí Američanku k tréninku nijak zvlášť motivovat. Spíše naopak, je potřeba ji občas brzdit. "Trénuju tvrdě a nikdy nevím, kdy přestat," uvedla tenistka. "Ptala jsem se Patricka, jestli to je normální a on řekl, že ne. Chtěla jsem po něm, ať mi řekne, že nejsem bláznivá a on na to: Jsi," smála se.

Pokud hraje Serena Williamsová v pohodě, jen málokdo na její razantní tenis stačí. V New Yorku letos neztratila ani set a nikomu nepovolila přes šest her. "Když hraju, co umím, je těžké mě porazit. Mám skvělý servis, opravdu dobrý return a rychlé údery a když se tahle kombinace sejde, je těžké se mnou hrát," přitakala.

Letošní sezona ještě neskončila, ale Američanka už má pro tu další plán. "Chci hrát vyrovnaněji než letos. A zase dám tenisu vše," řekla.