"Mluvíme spíš jakousi czenglish," smál se na tiskové konferenci po vítězném turnaji Korda junior, který se sice narodil v americkém Bradentonu, ale doma prý stále mluví česky. Dodal, že své vítězství může dát tátovi Petrovi jako dárek k padesátým narozeninám.

"Vyhrát ten turnaj pro tátu kvůli jeho padesátinám byl rozhodně hlavní cíl. Narozeniny mé maminky jsou zase 5. února (jde o bývalou tenistku Reginu Rajchrtovou, pozn. red.) , takže to je pro mě také speciální," řekla vycházející tenisová hvězda.

Sedmnáctiletý Korda byl sedmý nasazený a ve finále v Rod Laver Areně porazil Čun Sin Cenga z Tchaj-wanu 7:6, 6:4. Svého otce nezapřel nejen herním stylem, ale ani vítězným gestem po zápase. Vystřihl totiž vítězné nůžky, které Petr Korda předváděl po každém vítězném zápase a jež v Česku proslavil dětský herec Tomáš Dlouhý. "Takhle to my Kordové děláme," komentoval svůj vítězný výskok s úsměvem Korda junior.

Sebastian je navíc už třetím vítězem Australian Open reprezentujícím klan Kordů. V roce 2012 vyhrála to golfové v rámci LPGA jeho starší sestra Jessica. "Je to pro mě opravdu výjimečné, včetně toho, že jsem tady v Austrálii – chci říct, i moje sestra tu získala svůj první titul," řekl k tomu Sebastian Korda.

„Můj otec tu dosáhl na svůj jediný grandslamový titul, takže je to pro mě mimořádné," dodal.

Petr Korda ovládl Australian Open v roce 1998. To bylo naposled, kdy se českému tenistovi podařilo zvítězit na jednom z grandslamů.