"Mluvíme spíš jakousi czenglish," smál se na tiskové konferenci po vítězném turnaji Korda junior, který se sice narodil v americkém Bradentonu, ale doma prý stále mluví česky. Dodal, že své vítězství může dát tátovi Petrovi jako dárek k padesátým narozeninám.

"Vyhrát ten turnaj pro tátu kvůli jeho padesátinám byl rozhodně hlavní cíl. Narozeniny mé maminky jsou zase 5. února (jde o bývalou tenistku Reginu Rajchrtovou, pozn. red.) , takže to je pro mě také speciální," řekla vycházející tenisová hvězda.

Karolína Plíšková.
Zase ta Halepová. Musím hrát jinak, ví Plíšková po nezdaru ve čtvrtfinále

Sedmnáctiletý Korda byl sedmý nasazený a ve finále v Rod Laver Areně porazil Čun Sin Cenga z Tchaj-wanu 7:6, 6:4. Svého otce nezapřel nejen herním stylem, ale ani vítězným gestem po zápase. Vystřihl totiž vítězné nůžky, které Petr Korda předváděl po každém vítězném zápase a jež v Česku proslavil dětský herec Tomáš Dlouhý. "Takhle to my Kordové děláme," komentoval svůj vítězný výskok s úsměvem Korda junior.

Sebastian je navíc už třetím vítězem Australian Open reprezentujícím klan Kordů. V roce 2012 vyhrála to golfové v rámci LPGA jeho starší sestra Jessica. "Je to pro mě opravdu výjimečné, včetně toho, že jsem tady v Austrálii – chci říct, i moje sestra tu získala svůj první titul," řekl k tomu Sebastian Korda.

Roger Federer (vlevo) a Tomáš Berdych.
Znovu proti Federerovi. Berdych si ovšem užívá formu

„Můj otec tu dosáhl na svůj jediný grandslamový titul, takže je to pro mě mimořádné," dodal.

Petr Korda ovládl Australian Open v roce 1998. To bylo naposled, kdy se českému tenistovi podařilo zvítězit na jednom z grandslamů.