Nejdřív k prohranému finále: Plíškovou trochu zaskočily podmínky. Předchozí mače v Miami totiž odehrála ve večerních hodinách, dvakrát dokonce končila po půlnoci. Proti Bartyové naopak musela nastoupit už odpoledne, kdy na modrý kurt místy dopadalo ostré slunce, místy naopak tonul ve stínu.

Dostavila se únava

„Myslím, že to bylo rozhodující. Zatímco ona tu hrála několik zápasů přes den včetně čtyřhry, mně ta zkušenost chyběla. V některých gamech byl ten rozdíl znát,“ popsala Plíšková, kterou během duelu o titul dohnala únava z náročného programu. „V prvním setu, ve čtvrté páté hře to na mě padlo.“

V semifinále Plíšková oslnila tenisový svět famózním představením proti Simoně Halepové, které zhatila návrat do čela světového žebříčku. „Na tom musím dál stavět,“ říkala. Výkon na hranici možností (v zápase, který navíc pozdržel déšť) si ale vybral daň. „Včera mi bylo příšerně. Dnes už to bylo trochu lepší, ale samozřejmě pořád ne ideální,“ řekla sedmadvacetiletá Češka po prohraném finále. „Snažila jsem se, ale když jste unavení, bohužel to nefunguje tak, že si řeknete jsem unavená, tak teď půjdu a dám eso,“ komentovala Plíšková svůj sobotní výkon.

Zatímco na předchozím velkém turnaji v Indian Wells vypadla ve čtvrtfinále, nyní skončila o poznání lépe. V žebříčku se dnes posunula na čtvrté místo, těsně za krajanku Petru Kvitovou (tu v Miami shodou okolností porazila rovněž v životní formě hrající Bartyová).

Hurá na antuku

Plíšková už letos získala titul v Brisbane (dvanáctý v kariéře) a na každém z pěti odehraných turnajů postoupila minimálně do čtvrtfinále. „Uplynulé tři měsíce byly dobré, víc než dobré. Asi nejlepší start do sezony, jaký jsem kdy měla,“ pochvalovala si dlouhonohá ranařka.

Nyní si dá na pár dnů volno, pak ji už ale čeká antuková sezona. „Možná se budu připravovat v Česku, možná v Monaku a možná i v Barceloně, protože tam je Conchita (Martínezová, jedna z jejích trenérek). Na změnu se už těším,“ řekla Plíšková, která bude na antuce mj. obhajovat loňský titul ze Stuttgartu.