Karolína Muchová se ve finále French Open postaví nejtěžší možné soupeřce – Ize Šwiatekové z Polska. Světová jednička, vítězka loňského French Open, letos na turnaji neztratila jediný set. „Určitě budu muset bojovat a hrát svůj nejlepší tenis. Abych vyhrála grandslam, musím předvést perfektní zápas a ukázat to nejlepší, co v sobě mám,“ říká odhodlaně rodačka z Olomouce.

V semifinále předvedla Muchová životní výkon. Proti světové dvojce Aryně Sabalenkové z Běloruska odvrátila mečbol, po obratu ve třetím setu zvítězila 7:6, 6:7, 7:5.

Šestadvacetiletá Češka sklidila chválu řady expertů a vysloužila si přirovnání k bývalé světové jedničce, která již ukončila aktivní kariéru.

„Tohle byl nejlepší zápas na ženské tour. Máme novou Ash Bartyovou, jen má trochu více síly,“ řekl Wilander, jenž pracuje jako expert Eurosportu. „Myslím, že Muchová zlepšila podání a začala mu věřit. Její forhend se dost zlepšil, hlavně ten ven z kurtu. Pokud jde o rozmanitost, s tenisovou raketou si velmi rozumí,“ doplnil osmapadesátiletý Švéd.

S Polkou se již jednou utkala 

Se Šwiatekovou hrála Muchová před finále French Open jediný zápas, česká tenistka před čtyřmi lety na Štvanici vyhrála 4:6, 6:1 a 6:4. Rodačka z Olomouce se těší výborné bilanci – s hráčkami z top 3 vyhrála všech pět zápasů.

„To ale Iga hrála ještě kvalifikace, kdežto teď je už nějakou dobou světovou jedničkou. Je to neporovnatelné a určitě si nemyslím, že půjdu na kurt s nějakou výhodou. Ona bude favoritkou, ale my si s týmem zase sedneme a budeme hledat mezírky v její hře,“ dodává šestadvacetiletá Muchová.

Sympatická Češka se po pařížském grandslamu posune z 43. místa na nejméně šestnácté, v případě vítězství by atakovala hranici elitní desítky. V každém případě Muchová dosáhne na žebříčkové maximum.