Muchová odehrála poslední v září loňského roku, kdy v semifinále US Open nestačila na pozdější vítězku Američanku Cori Gauffovou. Kvůli povolené šlaše v pravém zápěstí musela od té doby zůstat mimo hru. V únoru se podrobila operaci.

„Období po operaci bylo pro mě mnohdy těžší než klasická sezona. Psychicky i fyzicky to bylo velmi vyčerpávající, ale díky podpoře mého týmu a odborníků z celého světa jsem věřila, že se vrátím,“ řekla Muchová.

Po operaci strávila šest týdnů v pevné dlaze a následně dva týdny v kratší dlaze. Po odstranění dlahy se potýkala s velkou únavou ruky a sotva hýbala prsty. Kvůli rekonvalescenci vynechal Roland Garros, kde loni postoupila do finále.

„Bylo to velmi frustrující, ale věděla jsem, že to zvládnu. Měla jsem kolem sebe skvělý tým a s jejich pomocí jsem mohla začít s rehabilitací,“ zdůraznila Muchová.

Na olympiádě s Vondroušovou

Pro návrat si vybrala turnaj v Eastbourne, který pro ni bude generálkou na Wimbledon. „Nemůžu se dočkat, až znovu vstoupím na kurt. Byl to dlouhý a náročný proces, ale jsem připravena bojovat,“ vzkázala odhodlaně.

Po travnatém grandslamu těchto turnajů se plánuje zúčastnit olympiády v Paříži. Hrát se bude na kurtech Rolanda Garrose, kde se loni probojovala až do finále antukového majoru.

„Olympiáda je pro mě obrovská motivace. Reprezentovat svou zemi na tak prestižní události je pro mě velkou ctí a udělám vše pro to, abych předvedla ten nejlepší tenis,“ dodala Muchová, která se pod Eiffelovou věží představí i ve čtyřhře po boku Markéty Vondroušové.