Semifinalistka předloňského Australian Open Karolína Muchová působila už od začátku na kurtu Simonne Mathieuové aktivnějším dojmem a v prvním setu nedovolila soupeřce ani jeden brejkbol. Sama jich naopak měla pět, přičemž ten poslední v osmé hře využila. Úvodní sadu pak zakončila před zraky rodičů čistou hrou.

Karolína Muchová
Muchová se dere zpět mezi absolutní špičku. Jsem na dobré cestě, hlásí tenistka

Také ve druhém setu pokračovala Muchová v agresivní hře opřené o velice solidní servis. V prvním gamu sice nevyužila tři brejkboly, poté už ale Beguové vzala všechny tři servisy a při vlastním podání proměnila druhý mečbol v utkání. Česká tenistka nakonec předčila soupeřku v poměru vítězných míčů 25:9 a po jednoznačném vítězství 6:3, 6:2 proklouzla do osmifinále pařížského grandslamu.

„Konečně jsem ji porazila, snažila jsem se být trpělivá a zároveň zdravě agresivní. A ono to fungovalo,“ řekla Muchová v pozápasovém rozhovoru přímo na kurtu. A na tváři šestadvacetileté rodačky z Olomouce byla vidět upřímná radost z návratu zpět mezi elitu. „Letos se tu cítím skvěle, mám tu rodiče, hodně dalších lidí. Atmosféra je skvělá, daří se mi,“ dodala s úsměvem.

Muchová tak nadále zůstává na turnaji jako poslední ze 14 českých účastníků ve dvouhře. V osmifinále ji čeká mladá ruská naděje a aktuálně 134. hráčka světa Elina Avanesjanová, která se dostala do hlavní soutěže až jako šťastná poražená z finále kvalifikace. Tím se zároveň stala první ruskou tenistkou po 35 letech, jež si po neúspěchu v kvalifikaci zahraje mezi nejlepšími šestnácti na Roland Garros. S dvacetiletou soupeřkou se rozjetá Češka utká poprvé v kariéře.

Brenda Fruhvirtová, mladší z talentovaných sester
Brenda Fruhvirtová se výzev nebojí. Velké hráčky nejsou neporazitelné, zjistila

A pokud se Muchové podaří naplnit roli papírové favoritky osmifinále, může na letošním antukovém grandslamu dokráčet hodně daleko. V případném čtvrtfinále by totiž narazila na lepší z dvojice Anastasia Pavljučenkovová – Elise Mertensová, což se rozhodně nedá považovat za špatný los. Až v semifinále by Muchové hrozila reálná hrozba v podobě běloruské ranařky Aryny Sabalenkové.

To už je ovšem výhled do příliš daleké budoucnosti. První úkol čeká Karolínu Muchovou v neděli okolo poledne. A mladá Ruska s životní jízdou na grandslamové scéně rozhodně nebude snadným soustem.