„Musím říct, že jsem se dnes cítila od začátku do konce velmi dobře. Měla jsem ze své hry dobrý pocit, ať už šlo o údery od základní čáry, na síti nebo při slicech. Atmosféra byla skvělá. Užila jsem si to,“ uvedla Muchová.

Sedmadvacetiletá rodačka z Olomouce se probojovala do druhého grandslamového semifinále v sezoně a třetího v kariéře. Letos v červnu došla na Roland Garros do finále, mezi nejlepší čtveřicí byla také předloni na Australian Open. O její formě svědčí i bilance deseti výher z 11 posledních zápasů.

Karolína Muchová v New Yorku září
Skvělá Muchová prolétla do semifinále US Open. Utká se s Američankou Gauffovou

Třiatřicetiletou Cirsteaovou, která v minulých kolech vyřadila turnajovou čtyřku Jelenu Rybakinovou nebo olympijskou šampionku Belindu Bencicovou, předčila v počtu vítězných míčů 32:12. Ve čtvrté hře první sady odvrátila za stavu 3:0 devět brejkbolů a nakonec nadělila soupeřce „kanára“. Ve druhém setu zase smazala manko 0:2 a dotáhla úterní duel za hodinu a 39 minut k vítězství.

„První set byl 6:0, ale bylo to těsné. Skóre neodpovídalo tomu, jak to bylo vyrovnané. Jednu hru jsme hrály snad i patnáct minut,“ líčila Muchová. „Ve druhém setu bylo důležité, že se mi ji podařilo brejknout za stavu 0:2. Pak jsem udržela servis a vrátila se zpět,“ doplnila.

Soutěživá a houževnatá

Díky výhrám se cítí odolnější. Popsala, že i v soukromí je soutěživá, houževnatá a jde si za tím, čemu věří. „To mi pomáhá v tenise. Snažím se zachovat čistou hlavu, být uvolněná a užívat si to. Zkrátka takové základy,“ uvedla.

Důležité pro ni je, že se cítí zdravotně v pořádku. Právě zranění ji v minulosti často limitovalo a brzdilo. „Tento rok nám to klape a s týmem jsme přišli na to, jak hrát. To je i důvod, proč si to tak užívám. Vloni jsem se trápila se zraněním a prohrála tu třeba v prvním kole,“ vzpomínala na porážku s Australankou Ajlou Tomljanovicovou.

Před začátkem sezony si žádné cíle nedávala. O to více ji výkony a výsledky, kdy se vrátila z 235. místa žebříčku mezi elitu, těší. „Je neuvěřitelné, jak to všechno rychle šlo. Jsem za to moc šťastná a vážím si toho,“ doplnila.

Česká tenisová legenda Barbora Strýcová uzavřela kariéru
Poslední zápas. Strýcová uzavřela kariéru prohrou v mixu ve čtvrtfinále US Open

V semifinále čeká Muchovou devatenáctiletá Gauffová, která vyhrála 16 ze 17 posledních zápasů. Obě hráčky na sebe narazily před necelými třemi týdny ve finále turnaje v Cincinnati, kde uspěla Američanka poměrem 6:3, 6:4.

„Je velmi atletická. Nikdy se nevzdává, bojuje o každý míč a nedělá moc chyb. Je to po všech stránkách dobrá hráčka. Já jsem ale teď také sebevědomá. Bude to tvrdá bitva a budu připravená,“ dodala Muchová.