Sedmnáctá hráčka světového žebříčku Plíšková startuje na turnaji WTA v Nottinghamu poprvé v kariéře díky divoké kartě od pořadatelů. Po výhře nad Sevastovovu se české fedcupové reprezentantce podařilo ukončit sérii tří porážek - po vyřazení v druhém kole v Madridu prohrála Plíšková hned v prvním kole v Římě i na grandslamovém Roland Garros.

Druhá a třetí sada v rychlém sledu

V druhém vzájemném duelu s Lotyškou neztratila čtyřiadvacetiletá rodačka z Loun ani jednou servis. Vyrovnaný první set se jí nepodařilo dotáhnout do vítězného konce, přestože v tie-breaku vedla 5:1. V dalších setech však favoritka vládla a odehrála je celkem za 47 minut, což je méně, než trvala první sada.

"Po prvním setu jsem začala být agresivnější při jejím podání. S druhou a třetí sadou jsem opravdu spokojená," řekla Plíšková, jež má až do Wimbledonu naplánovaný nabitý program. "Chci zvládnout co nejvíce zápasů na trávě, proto do Wimbledonu budu hrát každý týden. V Česku nemáme žádné travnaté kurty na trénink, takže tady chci odehrát co nejvíc míčů. Jsem tu nejvýše nasazená, tudíž bych tu měla zvítězit, ale takhle to vždycky nefunguje," řekla Češka se smíchem.

Plíšková oplatila Sevastovové loňskou porážku

Plíšková oplatila 82. hráčce žebříčku Sevastovové loňskou porážku z Moskvy a v druhém kole se utká s naturalizovanou Američankou Tatishviliovou. Rodačka z Tbilisi překazila první duel dvojčat Plíškových v hlavní soutěži turnaje WTA vítězstvím 6:4, 7:6 nad Kristýnou.

"Abych byla upřímná, jsem ráda, že se sestrou nehraju. Ona je na trávě dobrá," připomněla Karolína, že Kristýna je bývalou šampionkou wimbledonské juniorky. "Takže když ji dneska Tatischviliová porazila, musela hrát opravdu dobře. Snad mi dá sestra nějaké tipy," dodala.

Výsledky tenisového turnaje žen v Nottinghamu

Dvouhra - 1. kolo:

McHaleová (8-USA) - Linetteová (Pol.) 6:1, 6:4,
Čeng Saj-saj (Čína) - Christieová (Brit.) 6:4, 6:2.