Dočkala se! Karolína Plíšková sice vypadla na grandslamovém French Open už v prvním kole, náladu si ale zlepšila v Nottinghamu. Svou letošní premiéru na trávě totiž vyšperkovala titulem.

O tom, že se jí na zeleném pažitu daří, potvrdila už v sobotu, kdy v jeden den zvládla během několika hodin čtvrtfinále i semifinále. 

V neděli ve finále svedla s Alison Riskeovou vyrovnanou bitvu. V klíčových situacích ale česká fedcupová hrdinka udržela chladnou hlavu, odvrátila sedm mečbolů a po více než roce se radovala z triumfu. Naposledy uspěla loni v Praze.

Plíškové vyšel úvod první sady, kdy se ujala vedení 3:1. Pak se ale Američanka vrátila do hry, srovnala krok a navíc za stavu 5:4 měla tři setboly. Plíšková ale všechny odvrátila, vynutila si tie-break, ve kterém prohrávala 4:6 a 6:7, přesto ho nakonec získala 10:8.

Do druhé sady vstoupila lépe Riskeová, ale vedení 4:2 neudržela. Navíc opět promarnila setbol. Naopak Plíšková vyhrála tři hry za sebou a po hodině a 55 minutách mohla slavit. 

"Ona si také zasloužila zvítězit, bylo to o pár míčích. Jsem opravdu šťastná, že jsem to dokázala a ukončila jsem to ve dvou setech," uvedla čtyřiadvacetiletá Češka na webu turnaje.

Úspěch českých tenistek korunovala Andrea Hlaváčková, která po boku Číňanky Pcheng Šuaj ovládla čtyřhru. Česko-čínský pár ve finále porazil 7:5, 3:6 a 10:7 Gabrielu Dabrowskou z Kanady a Jang Čao-süan z Číny a navázal na společný triumf z turnaje v Pekingu z roku 2014.

NOTTINGHAM (Velká Británie)

Ženy, dvouhra - finále: Karolína Plíšková (1-ČR) - Riskeová (USA) 7:6 (10:8), 7:5.
Ženy, čtyřhra - finále:
Hlaváčková, Pcheng Šuaj (ČR/Čína) - Dabrowská, Jang Čao-süan (4-Kan./Čína) 7:5, 3:6, 10:7.

HERTOGENBOSCH (Nizozemsko)

Ženy, dvouhra - finále: Vandewegheová (6-USA) - Mladenovicová (3-Fr.) 7:5, 7:5.

STUTTGART (Německo)

Muži, čtyřhra - finále: Daniell, Sitak (N. Zél.) - Marach, Martin (Rak./Fr.) 6:7 (4:7), 6:4, 10:8.