Světová jednička ve čtyřhře Kateřina Siniaková, která během jara laborovala se zraněním zápěstí, si zahraje v singlu první finále od loňského září, kdy triumfovala na turnaji v Portoroži. Dvaapadesátá hráčka světa se dobře naladila před grandslamovým Wimbledonem, který začíná v Londýně příští týden. Zde narazí v 1. kole na nasazenou čtyřiadvacítku Čeng Čchin-wen z Číny.

Petra Kvitová v akci na Wimbledonu
Od wimbledonských talířů až k nejstarší šampionce. Jak Kvitová vládla na trávě

S Bronzettiovou se Siniaková utká v poprvé v kariéře. Čtyřiadvacetiletá Italka prošla do finále díky odstoupení světové jedničky Polky Igy Šwiatekové, která se omluvila kvůli nemoci.

Siniaková se opírala v utkání proti šedesáté hráčce světa Navarrové o stoprocentní servis. Soupeřce nabídla jediný brejkbol, který odvrátila a naopak využila v každém setu dvě šance na prolomení servisu. Po hodině a osmi minutách proměnila druhý mečbol.

Petra Kvitová s wimbledonskou trofejí z roku 2011
KVÍZ: Kvitová na jahodách, Lendl na ocet. Co víte o magickém Wimbledonu?

Česká tenistka uspěla jen pár hodin poté, co v dohrávce vyřadila světovou patnáctku Samsonovovou. Ve čtvrtek otočila první set ze stavu 2:5 na 7:5, ale druhý prohrála 4:6. Obě hráčky pak vyhnala z kurtu blížící se tma. Dnes světová jednička ve čtyřhře vlétla do dohrávky vedením 3:0 a šanci na cenný skalp tři dny před Wimbledonem už si vzít nenechala.