„Je nepřijatelné, aby s nejlepším tenistou takhle zacházeli deset, jedenáct dní a pak mu jedenáctý den řekli to samé co na začátku,“ uvedl srbský prezident Aleksandar Vučič, jenž mluvil o honu na čarodejnice.

Novak Djokovič při tréninku v Melbourne.
Hotovo, Djokovič musí opustit Austrálii. Jsem zklamaný, hlesl neočkovaný šampion

"Ukázalo se, jak v některých zemích funguje nebo spíš nefunguje právní stát," dodala v prohlášení premiérka Srbska Ana Brnabičová.

Murray s Djokovičem soucítí, Nadal nikoliv

Názory tenisové společnosti jsou o dost rozpolcenější. „Jsem v šoku. Oceňuji, že to Novak zkusil, ale zároveň věděl, že se to může stát, protože pravidla vyžadují očkování. Jeho kariéra je na hraně,“ řekl sedminásobný vítěz grandslamu Mats Wilander.

Andy Murray bude na Australian Open startovat na divokou kartu a s Djokovičem se zná z tenisových kurtů už od dvanácti let. Britskému tenistovi se nelíbí fakt, že se srbský tenista dostal do detenčního zařízení.

Rafael Nadal.
Nadal se opřel do Djokoviče: Kauza mě unavuje, nikdo není důležitější než turnaj

"Pro turnaj to není ideální, protože je lepší, když na něm hrají ti nejlepší. Rozhodně se nabízí řada otázek, co se vlastně stalo a proč," uvedl Murray.

Jediným vítězem úvodního grandslamu v pavouku turnaje zůstává Rafael Nadal. Jeden z největších konkurentů Djokoviče a zároveň velký příznivce očkování. „Myslím, že situace zašla příliš daleko. Upřímně jsem z té kauzy unaven. Australian Open je o moc důležitější než kterýkoliv tenista,“ řekl svůj názor před startem Australian Open Nadal.