Rozpoložení velikánů je totiž různé. Nejlépe na tom je Švýcar, který může zaokrouhlit sbírku grandslamových titulů na číslo 20.

Jeho ústředním vyzyvatelem by mohl být Djokovič. Srbský tenista se naladil na travnatý vrchol na turnaji v Queen's Clubu, kde došel do finále a opět působil dojmem sebevědomého mazáka. A navíc, trojnásobný wimbledonský vítěz může potkat Federera až ve finále.

„Jsem zpět. Úroveň mého tenisu je stejně dobrá jako před dvanácti měsíci. Jsem opravdu rád, že jsem předvedl zlepšení před Wimbledonem. Úspěch na něm je pro mě v tuto chvíli jasnou prioritou,“ prohlásil Djokovič.

Otazníky se vznášejí nad dalšími dvěma hvězdami. Rafael Nadal se po triumfu na French Open věnoval spíše regeneraci a před Wimbledonem se představil pouze v exhibičních kláních proti Ebdenovi a Pou-illemu.

„Odehrál jsem spoustu utkání na antuce, proto jsem vynechal travnaté turnaje. Už mi není dvacet, někdy musím program přizpůsobit. Cítím se ale dobře, Wimbledon je speciální událost a už se na něj těším,“ uvedl Španěl, který v Londýně slavil triumf dvakrát v letech 2008 a 2010.

Murray se odhlásil

Čtvrtý do party Andy Murray měl od začátku nejhorší výchozí pozici. Od loňského Wimbledonu pauzíroval takřka celý rok a v žebříčku se propadl až do druhé stovky. Vrátil se až před necelými dvěma týdny.

Nejprve se tvářil optimisticky, pouhý den před startem slavného turnaje ale přišla smutná zpráva. Murray oznámil, že se Wimbledonu nezúčastní.

„S těžkým srdcem oznamuji, že se z letošního Wimbledonu odhlašuji,“ uvedl Murray v tiskovém prohlášení. „Po dlouhých diskusích s mým týmem jsme se rozhodli, že hrát zápasy na tři vítězné sety by bylo vzhledem k postupu procesu rekonvalescence příliš brzy. Ale udělali jsme všechno pro to, abych byl připraven,“ dodal dvojnásobný wimbledonský šampion.

Murray také dodal, že od pondělí začne s přípravou na tvrdém povrchu, aby byl stoprocentně fit na zámořskou část sezony. Objeví se tak alespoň na US Open?

Federer touží po dvacátém titulu

A co hlavní mistr travnatého povrchu a obhájce titulu? Roger Federer ovládl turnaj ve Stuttgartu, v Halle se ve finále musel sklonit před Bornou Čoričem. I tak opět platí za favorita číslo jedna.

„Obhajoba titulu na vás vždycky vytváří tlak. Musím předvádět výborný tenis od samého začátku,“ hlásal muž s devatenácti grandslamovými tituly.

Zaokrouhlí svou bilanci na číslo dvacet? „Stejně jako loni vynechal antukovou sezonu, což je hodně riskantní. Ukázal však, že si s tím dokáže poradit,“ vyzdvihl švýcarského elegána John McEnroe.

Travnaté bitvy mohou začít. Velká čtyřka se sice (zatím) dohromady nedala, i tak se ale bude na co dívat. Držte si klobouky, začínáme.