Ve 2. kole mužského singlu spolu zrovna hráli Diego Schwartzman a Kevin Anderson, když se na New York přiřítil nespoutaný „slejvák“. Oba tenisté a fanoušci na tribunách si možná lebedili, že jsou na stadionu Louise Armstronga, jednom ze dvou zastřešených dvorců, jenže radost jim nevydržela moc dlouho.

Barbora Krejčíková hodlá prokázat životní formu i na závěrečném grandslamu sezony US Open.
Krejčíková? Hraje jako chlapi a je inteligentní, míní tenisový expert

Voda si totiž i tak našla cestu dovnitř, a to skrz ventilační otvory pod zatahovací střechou. Na hrací ploše se začaly dělat louže, které bylo třeba vysušit, zatímco diváci – ač pod střechou – začali urychleně vytahovat deštníky.

„Bláznivé. Hrát se v tom opravdu nedalo, kvůli dešti a větru se nedalo pokračovat. V hledišti vypukl chaos,“ shrnul to Jason Goodall, komentátor televizní stanice ESPN.

Krejčíková si přesun pochvalovala

Po pauze byl dohrán první set a začal druhý, ale déšť nedal pokoj. „Hlavně jsem si nepřál, aby se to dohrávalo o den později, protože pak nikdy nevíte, co se může stát. Byl jsem připravený hrát a zápas dokončit,“ řekl favorizovaný Schwartzman.

Argentincovo přání se nakonec splnilo, protože pořadatelé po marné snaze vysušit kurt pomocí ručníků přesunuli duel na hlavní stadion Arthura Ashe. Tamní impozantní střešní konstrukce laškujícímu hurikánu spolehlivě odolávala a Schwartzman si tak (hodinu po půlnoci) došel pro výhru a postup.

Česká tenistka Marie Bouzková na US Open.
Bouzková si zamilovala atmosféru arény Arthura Ashe. Lekla se ovací Tysonovi

Kvůli silnému dešti byl přerušen a přesunut i zápas Barbory Krejčíkové s domácí Christinou McHaleovou. Češka začala na jednom z menších nezastřešených dvorců, ale nakonec se dostala na stadion Louise Armstronga. „Jsem ráda, že nás přesunuli. Na nic se nečekalo, hned jsem šly zase hrát,“ pochvalovala si Krejčíková po jasném vítězství.