Strýcová se svou tchaj-wanskou parťačkou Sie Šu-wej ovšem finále nezvládly: prohrály hladce 2:6 a 1:6 s francouzsko-maďarským párem Kristina Mladenovicová, Tímea Babosová. Nenavázaly tak na loňský wimbledonský triumf a česká veteránka navíc přijde o post světové deblové jedničky. Titul byl tentokrát hodně vzdálený.

„Vůbec jsme se nemohly dostat do zápasu. Soupeřky byly od začátku ve všech aspektech lepší, nedělaly chyby, výborně podávaly a returnovaly,“ uznala Strýcová, která ve finálovém utkání ani při jedné ze čtyř příležitostí neudržela svůj servis. Nedařilo se ani Sie Šu-wej a bylo tak hotovo už za hodinu a dvanáct minut.

„Udělaly jste tak čtyři chyby, bylo to pro nás obtížné,“ řekla třiatřicetiletá Strýcová po zápase na kurtu směrem k soupeřkám. Ač prohrála, pořadatelé jí dali příležitost poděkovat a rozloučit se s diváky. „Austrálie je výjimečná země, zažila jsem tady neuvěřitelné momenty. Vždycky mě láká se na Australian Open nastartovat,“ svěřila se.

V hlavní soutěži melbournského grandslamu debutovala v roce 2004, jejím nejlepším singlovým výsledkem jsou tři postupy do čtvrtého kola v letech 2016 až 2018. Letos vypadla hned po prvním zápase. Pokud jde o čtyřhru, kromě letošního finále hrála Strýcová na Australian Open ještě dvakrát semifinále (loni a v roce 2015) a jedno čtvrtfinále.

Na programu bylo včera také druhé semifinále mužské dvouhry. Rakušan Dominic Thiem v něm porazil 3:6, 6:4, 7:6 a 7:6 německého soupeře Alexandera Zvereva a potřetí v kariéře si tak zahraje o grandslamový titul. Loni i předloni se dostal do finále Roland Garros, ale na pařížské antuce pokaždé podlehl Rafaelu Nadalovi. „Moc se na zápas o titul těším,“ řekl Thiem, který se o trofej utká se sedminásobným šampionem Novakem Djokovičem.