Příležitost slavnostního otevření a křtu nové tenisové haly v Praze 5 svedla na jednu stranu kurtu bývalou první hráčku světa Karolínu Plíškovou a historicky nejlepšího střelce fotbalové reprezentace Jana Kollera. A jejich chemie fungovala.

Soupeři se asi zalekli 

V exhibičním duelu měli původně vyzvat dalšího hráče ze zlaté generace kopané Karla Poborského a dvojče české jedničky, Kristýnu Plíškovou. Pár se však velké výzvy asi zalekl (oficiálním důvodem absence bylo nachlazení), a proto byli narychlo povoláni náhradníci.

Z tenisového důchodu se tak na chvíli vrátil bývalý dvaadvacátý hráč světa Bohdan Ulihrach. Za svého parťáka „schytal“ dalšího člena stříbrného týmu z EURA 1996 Patrika Bergera, jenž si svou roli nucené náhrady neuvědomoval. „Ráno mi volali, že mám přijít. Asi zjistili, jak dobře hraju,“ usmíval se.

Při vší úctě k bývalému hráči Liverpoolu – dobře nehraje. Bergerova plácnutí většinou letěla daleko za základní čáru a střetnutí se proměnilo v trojhru, při které Ulihrach čelil přesile „dvou věží.“ Často úspěšně a některé jeho povedené prohozy vyvolaly mohutný potlesk slavnostně naladěného obecenstva.

Postupem času se ale čím dál víc prosazovali jeho soupeři. Jejich výhra 6:3 tak nepřekvapila. „Honza hrál dobře. Podobně vysokého partnera bych na okruhu jen těžko hledala,“ pochválila Plíšková svého kolegu, který absolvoval také ranní doprovodný turnaj fotbalových internacionálů. V něm se ale radoval někdo jiný. „Láďa Vízek. Je má noční můra. Už mě porazil potřetí,“ smutnil Koller.