Hlavně čtyřhra je scéna jako stvořená pro českou exhibici deblistky ze srdce Evropy si v posledních letech podmaňují svět. Posuďte sami.

Andrea Hlaváčková s Lucií Hradeckou mají dva grandslamové tituly a stříbro z olympiády v Londýně (letos v Riu skončily čtvrté) a na Turnaji mistryň nebudou chybět. Stejně jako Lucie Šafářová (bronz z Ria), která v deblu vyhrála už tři grandslamy. A singapurskou partičku doplňuje stoupající hvězda Karolína Plíšková, která se tam navíc představí ve dvouhře i čtyřhře.

Pořád se bavíme

Odveze si nějaká Češka z Turnaje mistryň vítěznou trofej? Teoreticky má možná největší šanci Šafářová se svou americkou parťačkou Bethanií Mattekovou-Sandsovou totiž prožívají výjimečné období. Po nedávném titulu z US Open jedou tyhle usměvavé holky dál jako veselý parní válec a ovládly i turnaje ve Wu-chanu a Pekingu. Neuvěřitelné… V deblovém žebříčku WTA jsou nyní na pátém, respektive šestém místě, aktuální forma ale mluví před Singapurem jasně pro ně.

„Máme spolu spoustu legrace, bavíme se na každém turnaji," povídala Matteková-Sandsová po úspěšném finále v Pekingu. Tajemství úspěchu? Ústa neustále od ucha k uchu. „Smějeme se na kurtu i mimo něj, od rozcvičování přes večeře po masáže," dodala jednatřicetiletá Američanka. O dva roky mladší Šafářová přikyvovala. Na první pohled je jasné, že tyhle dvě dámy se skvěle doplňují.

Narazily na sebe přitom docela náhodou. Až krátce před loňským Australian Open se daly dohromady, když ani jedna neměla před prvním grandslamem sezony parťačku do čtyřhry. Nestihly žádný přípravný turnaj, a vida získaly v Melbourne titul. Teď jich mají na kontě osm, loni spolu triumfovaly i na Roland Garros. Co se grandslamů týče, schází jim už jenom Wimbledon…

Chemie funguje perfektně

Vytáhlejší Češka je klidnější a tišší, temperamentní Matteková-Sandsová dodává nespoutanost a také módní výstřelky. Funguje to. „Sedly jsme si, chemie mezi námi funguje perfektně. Skvěle se doplňujeme na kurtu i mimo něj," povídala Šafářová.

Ta má za sebou docela turbulentní období, ve dvouhře kvůli zdravotním problémům nenavázala na loňské úspěchy. Debl jí to všechno kompenzuje. Z obou tenistek vyzařuje radost ze hry a chuť bavit se tenisem. „Snažíme se být pozitivní, ať je skóre jakékoli," říkaly na US Open.

Tým „Bucie" prostě vládne. Jak dlouho ještě?

TAKÉ ČTĚTE: Šafářová s americkou parťačkou ovládly Peking, titul má i Murray