Djokovič tím tak překonal Američana Peta Samprase, se kterým se o unikátní primát dělil. „Je to pro mě splněný sen, Pete Sampras byl můj dětský idol, je to neuvěřitelné,“ mluvil k pařížskému publiku dojatý Djokovič.

Rodák z Bělehradu v pozici světového hráče číslo jedna končil už v letech 2011, 2012, 2014, 2015, 2018 a 202O a alespoň částečně si tak napravil náladu poté, co ve finále US Open přišel po prohře s Rusem Daniilem Medveděvem o možnost sezonního grandslamu (všech čtyř vyhraných grandslamů během jednoho roku).

„Překonat tento úspěch je asi nejvíce, co v tenisu lze dokázat. Je pro mě těžké si uvědomit velikost tohoto rekordu, když jsem stále aktivní hráč. Uvědomím si to pravděpodobně až v důchodu,“ neskrýval Djokovič.

Zdolá další milník?

Na US Open byl rychlonohý Srb blízko dalšího milníku, po finálové prohře si ale na jeho překonání bude muset minimálně do příští sezony počkat – v počtu vyhraných grandslamů se totiž dělí o první místo s Rogerem Federerem a Rafaelem Nadalem, kteří v posledních měsících laborují se zraněními.

„Bylo by samozřejmě pěkné překonat i tuto metu. Děkuji celému mému týmu a rodině za to, jak mě celou kariéru tak skvěle podporují,“ dodal Djokovič.

Při jeho současné formě je tento další velký mezník jen otázkou času.