V boji o svůj čtvrtý grandslamový titul a první v Austrálii se v nedělním finále střetnou s překvapením turnaje - s brazilsko-kazašským párem Beatriz Haddadová Maiaová a Anna Danilinová.

Siniaková a Krejčíková loni ve finále debla prohrály s Mertensovou, která tehdy hrála ve dvojici s Běloruskou Arynou Sabalenkovou. Letošní semifinále začal český pár brejkem hned v první hře utkání a první set ovládl jasně. Ve druhém sice olympijské vítězky z Tokia prohrávaly 1:3, ziskem pěti her v řadě vývoj sady otočily a z postupu se radovaly za hodinu a jedenáct minut.

Česká tenistka Barbora Krejčíková v osmifinále Australian Open.
Krejčíkovou usmažilo australské vedro. Postup do semifinále zůstal vzdálený

"Děkujeme za skvělou atmosféru a je parádní, že jsme ve finále. Musely jsme projít několika těžkými zápasy, abychom se tam dostaly. Jsem na nás pyšná a těšíme se," řekla Krejčíková v rozhovoru na kurtu. "Cítím se skvěle, hrajeme výborně. Tlačíme na soupeřky, aby hrály na hranici možností. Jsem nadšená, že jsme zase ve finále a snad budu hrát lépe než loni," přála si Siniaková.

"Ve finále je důležité soustředit se na sebe a předvést nejlepší výkon, což zkusíme. Už máme za sebou hodně velkých finálových zápasů a jsme dobrý tým," uvedla Siniaková.

Martina Navrátilová
Zbabělí Australané? Nechají si diktovat od Číňanů, rozzlobila se Navrátilová

Světová jednička čtyřhry Siniaková a dvojka Krejčíková společně vyhrály tři grandslamové tituly, dvakrát uspěly na Roland Garros (2018 a 2021) a jednou ve Wimbledonu (2018).

Titul ve čtyřhře na Australian Open z Češek naposledy získala Lucie Šafářová, která v roce 2017 slavila s Američankou Bethanií Mattekovou-Sandsovou. Český pár vyhrál soutěž jen jednou, Jana Novotná s Helenou Sukovou to dokázaly před 32 lety.