Barbora Krejčíková se o překvapení nepostarala. Ani ona nedokázala vzít Aryně Sabalenkové žádný set. Běloruská dračice zasypala tenistku z Ivančic dvaceti vítěznými údery a šestkrát si sebrala podání. Zvítězila za hodinu a 11 minut.

„Jsem naštvaná z porážky, ale když to vezmu celkově, tak čtvrtfinále je skvělý výsledek. Odehrála jsem těžké zápasy a - až na ten poslední - jsem je zvládla. Ano, teď jsem zklamaná, ale druhý den na to budu koukat pozitivně. Je to velmi dobrý start do sezony,“ řekla na tiskové konferenci Krejčíková.

Obhájkyně titulu z Melbourne se probojovala do šestého grandslamového semifinále za sebou. V bitvě o finále se Bělorusce postaví do cesty Američanka Coco Gauffová, která ovládla poslední major v New Yorku.

„Proti Báře to byl skvělý zápas, hrála jsem výborný tenis. Doufám, že takhle budu hrát i nadále, nebo ještě lépe,“ radovala se Sabalenková. „Tvrdě jsem pracovala minulý rok i před sezonou. Všechno je to o tvrdé práci, dávat do toho na kurtu všechno, abyste byli na zápas připraveni co nejlépe.“

Krejčíková tak neprolomila černou sérii, která se táhne od triumfu na Roland Garros v roce 2021. Od té doby marně čeká na postup do grandslamového semifinále ve dvouhře. V Melbourne bude pokračovat už pouze v deblu.

Aryna Sabalenková vyřadila ve čtvrtfinále Barboru Krejčíkovou:

| Video: Youtube

O postup do semifinále zabojuje ještě devatenáctiletá Linda Nosková, která se ve středu od 2:00 SEČ utká s Ukrajinkou Dajanou Jastremskou. Poslední českou semifinalistkou ve dvouhře na Australian Open je Karolína Muchová, která se mezi čtyři nejlepší hráčky dostala v roce 2021.