Turnajová osmička Krejčíková si v závěru zápasu masírovala břicho, ztěžka dýchala a nechala se ošetřit v útrobách stadionu. Do šatny odcházela po mečbolu za pomoci lékaře.

"Nevím, co se přihodilo, ale nemohla jsem dýchat. Pokoušely se o mě mdloby a celý svět se třásl. Nic podobného se mi ještě nestalo," sdělila Krejčíková po zápase prostřednictvím organizátorů. Na tradiční tiskovou konferenci síly nenašla.

Tenistka Karolína Plíšková předvedla na US Open další skvělé představení na servisu.
Esová královná má rekord. Plíšková deptá soupeřky nechytatelným servisem

Už předtím bylo vidět, že ztěžka dýchá a maximálně využívala času, aby si oddechla, což se Španělce ani trochu nelíbilo. Za stavu 5:6 v koncovce druhé sady si Krejčíková vyžádala ošetření, při kterém na osm minut zmizela v šatně. Po návratu na kurt vyrovnala a tie-break zvládla bezchybně. 

Španělka nebyla nadšená

Při prvním mečbolu poslala Muguruzaová return do autu a Češka jen zvedla unaveně ruku nad hlavu. U sítě se snažila Muguruzaové omluvit, ale naštvaná soupeřka jen zakroutila hlavou.

"Nechci o tom mluvit, udělejte si obrázek sami. Ale je fakt, že jsem jejím chováním v závěru zápasu nebyla nadšená," kabonila se Muguruzaová, která tak ani tentokrát nedošla na US Open dál než do osmifinále. 

Barbora Krejčíková hodlá prokázat životní formu i na závěrečném grandslamu sezony US Open.
Krejčíková? Hraje jako chlapi a je inteligentní, míní tenisový expert

Vyčerpaná Češka pak seděla dlouho na lavičce s hlavou v dlaních a trenér Aleš Kartus starostlivě sledoval hráčku z ochozů. Lékař a fyzioterapeutka ji zvedli a doprovodili do šatny.

Krejčíková prožívá životní sezonu. Vedle Roland Garros vyhrála ve dvouhře další dva turnaje WTA a postup do čtvrtfinále US Open by ji měl posunout na sedmé místo světa. Pokud bude v pořádku, tak by o semifinále měla hrát se světovou dvojkou Arynou Sabalenkovou z Běloruska.