Dvaadvacetileté vítězky letošního ročníku French Open i Wimbledonu jsou pátou a šestou českou tenistkou v čele deblového žebříčku. Navázaly tak na Lucii Šafářovou, jež vedla tento žebříček pět týdnů v roce 2017. V minulosti se to povedlo i Heleně Sukové, Janě Novotné, Květě Peschkeové a Martině Navrátilové – posledně jmenované ale až po zisku amerického občanství.

Již dříve získaly Krejčíková se Siniakovou ocenění WTA pro nejlepší deblový pár roku. S předstihem se také kvalifikovaly na aktuálně probíhající Turnaj mistryň, který hostí Singapur. 

Kvitová si polepšila, Plíšková o tři příčky klesla

V novém vydání světového žebříčku WTA si polepšila i Petra Kvitová, které nyní patří páté místo. Rodačka z Fulneku se tak vrátila na pozici české jedničky. Naopak Karolína Plíšková po brzkém vyřazení v Moskvě klesla o tři příčky a je až osmá.

Žebříčky WTA k 22. říjnu 2018

Dvouhra: 1. Halepová (Rum.), 2. Kerberová (Něm.), 3. Wozniacká (Dán.), 4. Ósaková (Jap.), 5. Kvitová (ČR), 6. Stephensová (USA), 7. Svitolinová (Ukr.), 8. Plíšková (ČR), 9. Bertensová (Niz.), Kasatkinová (Rus.). 

Čtyřhra: 1. Siniaková a Krejčíková (obě ČR), 3. Babosová (Maď.) a Mladenovicová (Fr.), 5. Makarovová (Rus.), 6. Strýcová (ČR), 7. Schuursová (Niz.), 8. Bartyová (Aus.), 9. Sestini Hlaváčková (ČR), 10. Dabrowská (Kan.).