"Byl to další velmi obtížný zápas. V prvním setu jsme proměňovaly šance, ve druhém to bylo vyrovnané a jsem ráda, jak jsme to zvládly. Těším se na semifinále," řekla na kurtu Krejčíková, která se dala dohromady po problémech z úterního čtvrtfinále dvouhry a hrála dobře.

Česká tenistka Barbora Krejčíková v osmifinále Australian Open.
Krejčíkovou usmažilo australské vedro. Postup do semifinále zůstal vzdálený

V prvním setu si olympijské vítězky vybudovaly náskok 5:1. Ve druhém po ztrátě podání Siniakové prohrávaly 1:3, ale brejk získaly hned zpět a v tie-breaku zápas ukončily poměrem 7:3. "Jsem šťastná, že jsme vyhrály a hrály skvěle," řekla Siniaková. Češky zatím neztratily v turnaji ani set.

Každý je chce porazit

Krejčíková a Siniaková hrají v nové sezoně první společný turnaj a zatím navazují na úspěšný loňský rok, ve kterém vedle zlata z Tokia vyhrály Roland Garris či Turnaj mistryň. "Budujeme si sebevědomí. Je začátek sezony, všechno je od začátku a každý nás chce porazit, proto je to možná teď těžší. Ale zatím odvádíme dobrou práci a uvidíme, kam až to dotáhneme," řekla Krejčíková.

Denis Šapovalov.
Jste zkorumpovaní, řval Šapovalov na rozhodčí. Vadilo mu zdržování Nadala

Loni došla se Siniakovou v Melbourne až do finále. V cestě zahrát si o titul i letos jim v semifinále budou ve čtvrtek stát třetí nasazené Belgičanka Elise Mertensová a Ruska Veronika Kuděrmětovová.