Krejčíková se Siniakovou získaly za půl hodiny hladce úvodní set, ve druhém se ale hra vyrovnala a soupeřky dokázaly na ztracený servis Schuursové vždy zareagovat. Poprvé Siniaková přišla o podání za stavu 2:1, podruhé v závěru setu, když za stavu 6:5 podávala na vítězství. V následném tie-breaku už ale byly české tenistky opět suverénní a zkrácenou hru ovládly 7:1. Dvojnásobné grandslamové šampionky se o postup do finále utkají s turnajovými čtyřkami Gabrielou Dabrowskou z Kanady a Číňankou Sü I-fan.

Barbora Strýcová pokračuje v nabitém programu. Jen den po postupu do čtvrtfinále deblu a semifinále singlu ji čekal po boku tchajwanské parťačky Su-Wej Sie boj o semifinále ženské čtyřhry. A znovu s vítězným koncem pro českou hráčku. Třetí nasazený pár přehrál Elise Mertensovou a Arynu Sabalenkovou 6:4, 6:2. V dalším kole se pokusí přejít přes dvojici Babosová/Mladenovičová.