Ve čtvrtek se nepodařilo postoupit do finále tenisového French Open Petře Kvitové, která skončila na raketě Američanky Sofie Keninové, o den později však měly možnost dostat český tenis do finále právě Krejčíková se Siniakovou. 

Českému páru však utkání od svého počátku příliš nevycházelo. Na rozdíl od soupeřek se jim nedařilo využívat brejkbolové příležitosti, to Mladenovicová s Babosovou využily hned tři, a prohrály úvodní sadu poměrně hladce 2:6.

Čtvrtým nasazeným nevyšel ani začátek druhého dějství. Brzy prohrávaly 0:2 a zdálo se, že maďarsko-francouzské duo bude brzit slavit postup do finále.

Česká tenistka Petra Kvitová v semifinále French Open.
Semifinále Paříže bych nečekala, přiznala Kvitová. Příští rok jsem zpět, slíbila

Leč nestalo se tak. České hráčky dokázali obrátit průběh na 4:3 ve svůj prospěch, dařilo se jim na podání a druhou sadu urvaly pro sebe v poměru 6:4.

V rozhodujícím setu si soupeřky navzájem vzaly podání, až utkání dospělo za stavu 4:5 v neprospěch Češek v první mečbol jejich sokyň. Ten byl odvrácen a stav znovu srovnaný.

Vše rozhodla jedenáctá hra, která trvala o mnoho více než deset minut. Se Siniakovou na servisu odvrátily české tenistky další pětici mečbolů, pošesté se ale už radovaly soupeřky. 

Tenistka Petra Kvitová na turnaji v Miami
Pařížské finále bude bez Kvitové. Keninové podlehla ve dvou setech