Pondělní program na Štvanici už nemohl nic změnit na první výhře obměněného Růžového týmu, který tentokrát místo Petry Kvitové vedla jako kapitánka Strýcová. Zápas skončil výsledkem 9:3. Pro růžové barvy vedle deblistek přidala bod Polka Iga Šwiateková, která v duelu mladých tenistek porazila 7:6 a 6:0 Markétu Vondroušovou. Za Černý tým bodovala ještě Karolína Muchová, jež porazila 6:3 a 6:2 Slovenku Viktórii Kužmovou.

Charitativní tenisový turnaj družstev žen Tipsport Elite Trophy týmů Karolíny Plíškové a Petry Kvitové, 30. června 2020 v Prostějově. Petra Kvitová v utkání proti Markétě Vondroušové
Místo Wimbledonu exhibice v Berlíně. Kvitovou čeká turnaj na travnatém povrchu

Kristýna Plíšková vyhrála pátou ze sedmi dvouher, k nimž v dosavadních třech zastávkách nastoupila. Zasáhla zatím do všech devíti hracích dnů Elite Trophy. Po výhře nad Vögeleovou si pochvalovala, že se po čtyřdenní dovolené v Chorvatsku její hra na Štvanici každým dnem zlepšovala.

I když nebyla nadšená, že měla znovu náročný program. "Popravdě jsem teď nějak extra hrát nechtěla, ale jelikož ségra nebyla ready a já nějakou kvalitu mám, tak vždycky to na mě nějak padlo," poznamenala ještě před tím, než ji zdravotní problémy Vondroušové poslaly i do čtyřhry.

Plíšková má problémy se zápěstím

Černému týmu nemohla na kurtu pomoci světová trojka Karolína Plíšková. Stále se nezbavila potíží se zápěstím, kvůli nimž při minulé zastávce v Prostějově odehrála jen jednu čtyřhru. Tentokrát nenastoupila vůbec.

Finalistka loňského Roland Garros Vondroušová podruhé na Štvanici dostala kanára. Po jasné prohře 0:6 a 4:6 se světovou osmičkou Bencicovou tentokrát nestačila ani na devatenáctiletou Šwiatekovou, která je v páté desítce světového žebříčku. V prvním setu ještě dotáhla manko 0:4 a vynutila si tie-break, ale v něm uhrála jen dva míčky a druhou sadu ztratila s nulou.

Bude mít Petra Kvitová ve svém rodišti síň slávy? Připomínáme její triumfální návrat z Wimbledonu v roce 2011 a zatím ojedinělou výstavu jejích trofejí ve Fulneku v roce 2015. Foto: Ivan Pavelek a Simona Mikšová
Zlatý český Wimbledon. Které dvě Češky slavily první triumf právě v Londýně?

Kvůli blíže nespecifikovanému zranění nohy pak Vondroušová nenastoupila do závěrečné čtyřhry. Tu podle očekávání vyhrály světová singlová osmička Bencicová a aktuálně druhá deblistka žebříčku Strýcová, i když se nadřely. Po ztraceném prvním setu si vynutily supertie-break, ale prohrávaly v něm 3:6. Sedmi míčky za sebou však zápas otočily a ukončily. "Jsem spokojená, že jsem Báře toho debla nepokazila," řekla s úsměvem novinářům nová švýcarská opora Růžového týmu.

Bencicová na Štvanici v předcházejících dnech přidala ještě dva body v singlu a byla příjemně překvapená, jak rychle si zvykla na tvrdý povrch. Čtyřhra po boku Strýcové pro ni byla výjimečnou zkušeností. "Bylo to úplně super. Samozřejmě ona má ty deblové vědomosti úplně jinde než já a první set jsem ještě byla ztracená. Bylo to celé na mě trochu rychle, všechny ty taktiky a kombinace. Potřebovala jsem se rozehrát. Jsem ráda, že jsme se pak chytily," dodala tenistka se slovenskými kořeny.

Černý tým (kapitánka Karolína Plíšková) - Růžový tým (kapitánka Barbora Strýcová) 3:9

Kristýna Plíšková - Vögeleová 6:1, 6:4, Vondroušová - Šwiateková 6:7 (2:7), 0:6, Muchová - Kužmová 6:3, 6:2, Martincová, Kristýna Plíšková - Bencicová, Strýcová 6:3, 3:6, 6:10.