Krejíčková a Siniaková, vítězky Wimbledonu z roku 2018 a letošního Australian Open, narazí buď na japonsko-tchajwanský pár Šuko Aojamaová, Čchan Chao-čching, nebo na turnajové čtyřky Ukrajinku Ljudmilu Kičenokovou a Lotyšku Jelenu Ostapenkovou.

Krejčíková se Siniakovou se naposledy do semifinále Wimbledonu dostaly před třemi lety, loni vypadly ve čtvrtfinále. Na letošním turnaji sice dnes poprvé ztratily set, přesto zápas po více než dvou hodinách zvládly.

Marie Bouzková se v letošním Wimbledonu dostala jako jediná Češka do čtvrtfinále.
Jak Bc. Maruška dobývá Londýn. Skromná dívenka, kterou milují i všechny soupeřky

Začátek Češkám proti turnajovým desítkám nevyšel. Prohrály si dvakrát servis a po 25 minutách i první set. V tom druhém opět začaly ztraceným podáním, a pak nevyužily čtyři brejkboly. Až za stavu 3:4 se podařilo favoritkám podání soupeřek prolomit, vynutily si tie-break a v něm uspěly 7:2. Od té doby už nezaváhaly.

Marii Bouzkovou čeká dnes na londýnské trávě premiéra ve čtvrtfinále grandslamu. Rodačka z Prahy vyzve v boji o postup mezi čtyři nejlepší hráčky Wimbledonu světovou dvojku Ons Džabúrovou z Tuniska na centrálním dvorci. Proti nasazené trojce, která vyhlásila útok na celkový triumf a neprohrála už devět zápasů za sebou, nastoupí poslední česká zástupkyně ve dvouhrách poprvé v kariéře.

Petra Kvitová na Wimbledonu.
Kvitová bojovala na Wimbledonu navzdory zranění: Brala jsem prášky proti bolesti

Poslední česká tenistka ve dvouhře zasáhne do hry po utkání úřadujícího šampiona Novaka Djokoviče s Italem Jannikem Sinnerem, které je v Londýně na programu od 14:30 SELČ.