Dvojnásobná wimbledonská vítězka Kvitová si poradila s Bradyovou, přemožitelkou světové jedničky Ashleigh Bartyové, za pomoci 28 vítězných úderů. Dala osm es a v utkání dlouhém hodinu a devatenáct minut odvrátila všechny čtyři brejkboly.

Rafael Nadal.
ATP Cup versus Davis Cup. Spojí se obě klání v jednu akci?

"Klíčem bylo, že jsem si držela servis. V první sadě jsem čekala na šanci, která přišla," řekla devětadvacetiletá Kvitová v rozhovoru na kurtu. S Keysovou má bilanci 3:3 a naposledy s střetly na podzi roku 2016. "Hraje výborně. Má tvrdý servis a agresivní pojetí jako já. Těším se na skvělý zápas," uvedla Kvitová.

V Brisbane hrála svěřenkyně kouče Jiřího Vaňka Kvitová po triumfu v roce 2011 už jen o rok později a loni a pokaždé vypadla ve druhém kole. Kristýna Plíšková si na turnaji v čínském Šen-čenu o druhý titul na okruhu WTA nezahraje. V dnešním semifinále česká tenistka podlehla v prvním vzájemném duelu 2:6, 5:7 Jeleně Rybakinové z Kazachstánu.

Plíškovou zradil servis 


Sedmadvacetiletá Plíšková se v duelu proti sedmé nasazené hráčce nemohla opřít o svou velkou zbraň servis tak jako v předchozích zápasech. O sedm let mladší moskevská rodačka českou tenistku předčila v úspěšnosti po prvním i druhém podání a dokonce i v esech (9:8). Plíšková navíc udělala pět dvojchyb a nevyužila ani jeden ze tří brejkbolů.

Tenistka Karolína Plíšková
Přišel čas Plíškové? Tenisová sezona slibuje dramata

Rybakinová naopak dvojčeti světové dvojky Karolíny Plíškové vzala servis třikrát. Naposledy v posledním gamu zápasu, kdy česká tenistka poslala při mečbolu volej do sítě. Plíškové se nepodařilo postoupit do třetího finále v kariéře po turnajích v Taškentu 2016 a Praze 2017. V hlavním městě Uzbekistánu získala lounská rodačka svůj jediný titul. Ve finále se Rybakinová utká s Ruskou Jekatěrinou Alexandrovovou.