Jinak Šarapovová působila příjemně. Pětinásobná grandslamová vítězka v minulých letech moc často nereprezentovala a ve Fed Cupu nikdy neuspěla (přesněji – v roce 2008 přispěla k ruskému triumfu účastí v prvním kole). O to víc se těší na finále proti silným Češkám.

Jaké máte pocity před svým prvním finále Fed Cupu?
Být součástí týmu v takovémhle zápase pro mě bude velká zkušenost. Je to zvláštní příležitost, jak pro mě, tak pro holky, které v semifinále porazily Německo. Doufám, že tenhle víkend zvládneme.

Hrajete v Praze před českým publikem, bude to pro domácí tenistky velká výhoda?
Uvidíme, jak to bude vypadat při samotných zápasech. Je jasné, že ve finále Fed Cupu se čeká skvělá a bouřlivá atmosféra. V hale bude plno českých fanoušků, ale doufám, že se tam objeví i ruské vlajky. My se musíme soustředit především na tenis, ne na věci okolo.

Letos jste prohrála jak s Petrou Kvitovou (na nedávném Turnaji mistryň), tak s Lucií Šafářovou (na Roland Garros). Nenahání vám to obavy?
Pro mě je velká výzva, že ty zápasy můžu napravit tady v Praze. Těším se, že se na závěr sezony můžu zahrát proti takovým hráčkám. Obě jsou v první světové desítce. Doufám, že tu předvedeme co nejlepší výkon.

Jak se vám proti Kvitové a Šafářové hraje?
Vždycky jsou to těžké zápasy, ráda hraju proti oběma. Každá je na kurtu nebezpečná a ve Fed Cupu vytvořily velmi silný tým. Jak jsem říkala, s oběma jsem letos prohrála a vím, jak těžké soupeřky to jsou.