Hektické dny prožívá druhá tenistka světa Petra Kvitová. Wimbledonská vítězka stihla od pondělního příletu z Moskvy po triumfu českého týmu ve Fed Cupu zajít jen k zubaři a ve středu opět zamířila do Prahy na autogramiádu.

„Je to teď složitější s plánováním, ale nějak se to zvládne,“ neztrácela jednadvacetiletá hvězda dobrou náladu, i když přiznala, že je unavená. „Proto pořád spím. Ale nevydržím dlouho odpočívat a brzy začnu něco dělat,“ řekla.

Soupeřky na konci roku Kvitová drtila. Díky rychlým úderům i náběhům na síť vyhrála dvanáct zápasů za sebou – získala tituly v Linci a v Istanbulu na Turnaji mistryň a ve finále Fed Cupu proti Ruskám položila ziskem dvou bodů základ k triumfu.

Před sebou má ale rodačka z Fulneku ještě hodně práce a odmítá, že se její hra blíží k dokonalosti. „Ještě je hodně toho, co musím zlepšovat. To je dobrá zpráva pro mě i pro mé trenéry. Je pořád na čem pracovat a kam se posouvat,“ řekla svěřenkyně kouče Davida Kotyzy, kterou kondičně připravuje Jozef Ivanko.

Příští týden by měla regenerovat v lázních, koncem měsíce odjede na plánovanou kondiční přípravu tradičně do Vysokých Tater. „Už bude třeba soustředit se na další sezonu a nezaobírat se tím, co všechno se stalo,“ řekla Kvitová.

Rok 2012 začne s Tomášem Berdychem na Hopmanově poháru v Perthu. Na kurt si přinese i rakety vyvedené v nové barvě. „Bude to jenom změna barvy, protože vítězné rakety se nemění. A barvu? Tu neprozradím!“

Na její stále větší popularitu zareagovala firma Nike a nechala rychle vyrobit trička s nápisem Pojď! Právě tímto slůvkem se hráčka po úspěšných výměnách na kurtu hlasitě povzbuzuje. „Je to dobrý, ale nikdo to nedokáže zařvat tak originálně jako já. Mám na to patent a to nezevšední,“ smála se Kvitová, která se takto hecuje odmalička. „Přišlo to samo,“ řekla vítězka šesti letošních turnajů. „Někdy to potřebuju, když jsem mentálně dole, tak je to důležité,“ uvedla Kvitová.