Petra Kvitová oznámila radostnou novinu svým příznivcům na sociální síti společně s novoročním přáním hned s příchodem roku 2024. „Přejeme Vám vše nejlepší do nového roku a zároveň se s Vámi chceme podělit o skvělou novinku :) V létě očekaváme miminko,“ napsala na svůj profil na sociální síti. 

Španělský tenista Rafael Nadal. Ilustrační snímek
Emotivní comeback legendy. Jsem strašně pyšný, přiznal po vítězné premiéře Nadal

Česká tenistka, která se na kurtech naposledy představila začátkem října v Pekingu, si tak nezahraje ani na lednovém Australian Open či Wimbledonu, který v minulých letech dvakrát ovládla. Konec kariéry však zatím neoznámila. 

I české hráčky ale už ukázaly, že tenisová raketa se dá znovu uchopit do ruky i s mateřskými povinnostmi. Třeba Barbora Strýcová dokázala v loňském roce po svém návratu vyhrát wimbledonský debl. 

Gratulace od soupeřek

Miminko tak přijde na svět zhruba rok po svatbě s trenérem Jiřím Vaňkem. K novince už Kvitové během několika prvních hodin nového roku stihla gratulovat řada tenisových osobností, včetně tenisových maminek.

Markéta Vondroušová stráví doma jen část Vánoc
Vondroušová o olympijské sezoně: V Paříži chci navázat na finále z Tokia

Spolu s českou hráčkou sdílely radost třeba Caroline Wozniacká, která se na tenisových kurtech znovu objevila dokonce po narození dvou dětí podobně jako Jelena Vesninová, ta návrat po dvou dětech oznámila před pár dny, dále již zmiňovaná Barbora Strýcová, Lucie Šafářová, Angelique Kerberová a řada dalších.