Střih. Z nadějné teenagerky vyrostla celebrita, hvězda první velikosti. A o víkendu získala další titul. Pro osmadvacátý vavřín si došla v Kataru. „Jsem ráda, že pořád dokážu vítězit,“ smála se na tiskové konferenci, jež probíhala na dálku.

V uvolněné atmosféře došlo na bilancování. Kvitová je totiž v počtu titulů už historicky druhou nejlepší Češkou, když přeskočila Hanu Mandlíkovou. „Hezké, ale to já neřeším,“ vzkázala žena, jež dnes slaví 31. narozeniny.

Když se však doslechla, že před ní už je pouze Martina Navrátilová (se 167 trofejemi nejlepší tenistka všech dob), naoko zvážněla. „To mám co dělat, abych ji dohnala.“

Pochopitelně, na legendu prostě nemá. Jiná doba, jiný tenis… A jiné odměny. Třeba Kvitová už si během bohaté kariéry vydělala (jen na odměnách za výsledky) více než 32 milionů dolarů. Naposledy v Kataru dostala šek na 68 570 dolarů.

Dřív neměla co ztratit

„Byl to skvělý týden,“ líčila rodačka z Fulneku, která se po krátké pauze vrátila zpět na kurty. Vzkázala, že tenis zbožňuje, což o to víc vnímá v dnešní době. „Situace ve světě je hrozně těžká. Když jsem byla v Česku a viděla ty plné nemocnice, jak všichni bojují s koronavirem, jak lidé ztrácí blízké i práci, tak jsem strašně ráda, že máme šanci hrát,“ dodala.

Chuť a nadšení potvrdila v Dauhá ve finále, když Španělce Garbiňe Muguruzaové nedala šanci. Vyhrála snadno 6:2, 6:1. „Víc o tenisu přemýšlím,“ poznamenala s narážkou na delší čekání na titul (předtím naposledy slavila v roce 2019 ve Stuttgartu). „Dřív jsem si říkala, že nemám co ztratit, nějak to odstřílím.“

Jako by tím zavzpomínala i na nejúspěšnější chvíle kariéry, které prožila dozajista v roce 2011. Stala se hráčkou roku, kromě Wimbledonu ovládla dalších pět turnajů. Odvaha z ní jen tryskala.

Mimochodem, pamatujete z úvodu, co povídala Kvitová v Hobartu? V podobném duchu hovořila i v Kataru. „Cítím se tady skoro jako doma.“

Teď se z Dauhá přesunula do nedaleké Dubaje. Co asi předvede tam?