Kvitová v Sydney triumfovala stejně jako v roce 2015 a potvrdila, že finálové zápasy umí. Bilanci v bojích o titul si vylepšila na 26:7 a uspěla v osmém finále v řadě.

V první sadě se na Kvitové projevila únava ze semifinále a proti dobře hrající soupeřce uhrála pouze jednu hru. Druhý set již přinesl vyrovnanější podívanou, za stavu 5:5 prolomila česká hráčka podání Bartyové, své si následně podržela a poslala zápas do rozhodujícího třetího dějství.

Kvitová sice prohrávala 0:3, dokázala však srovnat a následně měla dvakrát možnost utkání dopodávat. To se ji ale nepodařilo a dramatický zápas musela rozhodnout až zkrácená hra. Také ta nabídla velkou přetahovanou, nakonec se však z triumfu přece jen radovala Češka.

"Je to super, finálové zápasy miluji. Trofej na začátku roku je skvělá, takže jsem spokojená," uvedla Kvitová v rozhovoru pro české novináře. Svým úspěchem v Sydney a nastávajícím startem grandslamu si připravila náročný program. "Odpočinek asi nebude moc velký, ale na zase jedu v turnajovém rytmu. Nějak bude. Momentálně to neřeším, hlavně mám radost z titulu," okomentovala Kvitová.

Nejen díky tomuto titulu budou na Australian Open opět vysoká očekávání. "Na roli favoritky nějakým způsobem jsem zvyklá, každopádně já si žádný tlak na sebe vyvíjet nebudu. Jsem ráda, že jsem zvládla tohle a předvedla dobré výkony. Tenhle turnaj mi ukázal strašně moc. V Melbourne to je sice grandslam, ale já budu to brát jako jiný normální turnaj," dodala Kvitová.

Siniaková hrála tentokrát se Srbkou Aleksandrou Kruničovou. Finále čtyřhry začalo už v pátek, před deštěm stihly Siniaková a Kruničová ovládnout úvodní set 6:1, ale ve druhé sadě vedl 2:0 japonsko-polský pár Hozumiová, Rosolská. V dohrávce Siniaková s Kruničovou ztrátu dorovnaly a také ony o výhře rozhodly v tie-breaku, který získaly poměrem 7:3.