Vítězka Wimbledonu a Turnaje mistryň z roku 2011 a aktuálně osmá hráčka světa po sobotní výhře nad Gajdošovou (7:6, 6:3) uspěla i v nedělní bitvě týmových jedniček se Stosurovou (2:6, 7:6, 6:4) a zajistila Česku postup do semifinále.

Opět jste ukázala obrovskou bojovnost. Stosurovou jste po více než dvou hodinách udolala ve třech setech. Přitom na konci toho druhého jste musela za stavu 4:5 při vlastním podání odvracet mečbol…

Když si na ten moment při mečbolu vzpomenu, moc dobře po těle mi nebylo. Klepala jsem se, jen abych vůbec podala do kurtu. Ale byl to dobrý servis, který ona vystřelila pryč. Mám velkou radost, vyhrát z mečbolu, navíc po tom špatném prvním setu, to se vždycky počítá.

Když jste po té krizové chvilce zvládla tie-break, srovnala stav setů na 1:1 a v nástupu do toho třetího hned získala servis soupeřky, zdálo se, že je vymalováno. Ale ani za stavu 5:0 nebylo…

Sam je typ hráčky, která když se uvolní, tak hraje strašně dobře. Od té chvíle téměř nechybovala, fantasticky returnovala a tlačila mě hned z prvního míče.

A najednou šla Stosurová podávat na 5:5. To muselo být hodně nepříjemné. Z jasného zápasu najednou drama…

Když mi vzala znovu podání a stav byl 5:4, nepanikařila jsem a dál se koncentrovala. Doufala jsem, že teď ona začne přemýšlet, uvědomí si šanci na výhru, a tím se dostane pod větší tlak. Měla sice nějaká gemboly na 5:5, ale nakonec to na ní dolehlo a já to dvěma posledními returny uhrála.

Poprvé v letošní sezoně jste vyhrála dva zápasy v řadě. Lépe jste si to načasovat nemohla…

Už sobotní zápas proti Jarce (Gajdošové) byl z mé strany slušný. Ale ten proti Sam (Stosurové) byl ještě lepší, kvalitní z obou stran. Celkově jsem se cítila na kurtu dobře. Věřím, že mi tyhle dvě výhry pomůžou. Je mi ale jasné, že lusknutím prstů se forma z roku 2011 nevrátí. Musím dál tvrdě pracovat.

Petra Kvitová v prvním kole Fed Cupu proti Austrálii.Před víkendem jste říkala, že byste se v Ostravě ráda nakopla. A zdá se, že se vám to povedlo. Kritici vaší formy by se teď mohli uklidnit…

To si nemyslím. Každý si najde vždycky to svoje, na to jsem připravená. Důležité je, že jsem dokázala po té ne úplně ideální formě ze začátku roku přispět dvěma body k postupu do semifinále.

Odehrála jste dva velice náročné zápasy, jak jste na tom se silami?

Před nedělním zápasy jsme nespala dobře, doktor mi namíchal nějaký extra drink a přiznávám, že únavu cítím. Těším se, až si sednu do letadla a vyspím se. Fed Cup ze mě vycucává nejen fyzické, ale i psychické síly. Jsem ráda, že to mám zdárně za sebou.

Takže žádná oslava nebude? Nemrzí vás to?

Víte, my slavíme jen po finále. Při ostatních zápasech se v neděli vždy rozutečeme, protože nás už v týdnu čekají turnaje. Výjimkou byl zápas v Belgii, kde jsme ale musely ještě noc přespat. To bylo po semifinále v roce 2011.

Popáté za sebou jste postoupili do semifinále Fed Cupu, který jste navíc v předešlých dvou letech ovládly. To je až neuvěřitelné na zemi s pouhými deseti miliony obyvateli…

Je to tím, že máme hrozně kvalitní tým. Kapitán si může vybírat z velké řady hráček, ve špičce jich má hodně. Není to jako u chlapů v Davis Cupu, kde se musejí opírat o dva aktéry, i když naposledy zaskočil ve Švýcarsku za zraněného Radka Štěpánka Lukáš Rosol. Velká pohoda je v celém týmu. Nemáme sebemenší problém, prostě nám to funguje. Taky proto se na každý zápas Fed Cupu strašně těšíme, navíc doma, kde se fanouškům jinak ukázat nemůžeme.

ČTĚTE TAKÉ: Paráda, Kvitová odvrátila mečbol a poslala Češky do semifinále Fed Cupu