Petra Kvitová dnes svedla se Světlanou Kuzněcovovou ve finále tenisového Fed Cupu v Moskvě jeden ze svých nejtěžších duelů v životě. Zápas, v jehož třetím setu dokázala otočit nepříznivý stav 0:3 až na konečných 6:3, vnímala především jako úpornou bitvu.

"Musím říct, že mě překvapilo, jak moc dobře hrála. Levácký servis mi vůbec nepomáhal, velmi dobře returnovala, moc dobře se hýbala," řekla Kvitová o Kuzněcovové, která v dobách své největší slávy zaujímala na světovém žebříčku druhé místo stejně jako nyní česká hráčka. "Nevím, zda jsem ji podcenila, ale na síti bylo strašně těžké z těch jejích čopů něco zahrát," dodala.

Nakonec však Kvitová dokázala uhrát klíčové body, které zápas převážily na její stranu. "Za stavu 3:0 v třetím setu jsem ani nevěřila, že vyhraju," připustila. V tu chvíli ji ale povzbudil kapitán Petr Pála připomínkou, že soupeřka dosáhla jen jediného brejku. "Bylo to těsné, ale za stavu 3:1 jsem získala zpátky sebedůvěru," dodala Kvitová.

Díky její výhře se český tým dostal ve fedcupovém finále do vedení 2:1. "Jsem ráda, že se zápas líbil, ale hodně jsem se nadřela. Byl to jeden z nejtěžších zápasu ve Fed Cupu - a možná na mně vidíte, že jsem úplně hotová," žertovala s novináři. "Byl to důležitý zápas a nebylo jednoduché jej psychicky zvládnout. Kdybych nevyhrála, tak by to bylo špatné. Jsem ráda, že jsem bod do šatny přinesla, že máme dva a chybí nám jen jeden," řekla.

Roli fanynky na lavičce sice také zvládá hodně nervózně, ale na případný rozhodující zápas ve čtyřhře by si netroufla. "Kdyby mi kapitán řekl, tak bych neremcala, ale víte, že debla neumím," dodala wimbledonská vítězka, která v Moskvě vyhrála jednadvacáté utkání v hale za sebou.