"Nechci to moc řešit. Nevybrala jsem si, že na mě sedne virus. Nějak to prostě dopadne, nechci se tím stresovat," řekla česká hvězda. "Ještě pořád mi chybí trochu energie, ale zlepšuje se to a věřím, že to do pondělního zápasu bude dobrý. Jinak se cítím dobře, nic mě nebolí a netahá," doplnila.

V Šen-čenu odehrála jen jeden set a pak zápas vzdala. "Měla jsem žaludek na vodě a týden moc nejedla. Bylo mi vážně zle," uvedla rodačka z Fulneku. Zhubla prý dvě až tři kila. Pořádně jíst začala po příletu do Sydney a s nadsázkou řečeno se v přípravě před Australian Open hlavně "dojídala". "Přesně tak," řekla se smíchem a dodala: "Už jsem skoro na svém. Potřebovala jsem hlavně zase dostat sílu a energii."

Do prvního grandslamu půjde v podobné situaci jako loni před Wimbledonem, kdy po nemoci rovněž před turnajem nehrála. První kola v All England Clubu přesto zvládla dobře. "To mě trochu uklidňuje," řekla směrem k Melbourne.

"Je to nové. Myslím si, že nakonec mě to může jen posílit. Dám vše do prvního zápasu, a když se povede, tak se půjde dál. Když ne, svět nekončí."

Čtrnáct dní na turnajích zbytečně

A už v pondělí ji čeká Luksika Kumkhumová, hráčka z kvalifikace. Thajce má co vracet: předloni s dnes 167. tenistkou světa právě v 1. kole prohrála.

Pauza může být pro Kvitovou, která loni prodělala mononukleózu, což ovlivnilo její přípravu v druhé části sezony, i určitou výhodou. Pokud přestojí první kola, bude odpočatá a psychicky neopotřebovaná. "Přesně tak se na to musím dívat. Psychicky jsem v pohodě. Jsem smířená s tím, co se teď dělo," řekla.

Před odletem do Číny se cítila výborně. Na Mallorce absolvovala pestrou kondiční přípravu a byla dobře naladěna. "Jo, náladu mám dobrou," přitakala. "Byla bych radši, kdybych mohla hrát. Byla jsem po turnajích čtrnáct dní víceméně zbytečně, když to takhle řeknu. Ale tak to prostě je a mám ale štěstí, že mám dva Davidy (trenéra Kotyzu a kondičního kouče Vydru), kteří mě drží. To mi hodně pomáhá."

V Melbourne trénovala i v hale. Jeden den panovala čtyřicetistupňová vedra, druhý den zase pršelo a ochladilo se. "Jedu zostra, musím, moc času není. Potřebuju se do toho zase dostat," řekla. Má prý docela dobrý pocit ze svých úderů.

Náročnější turnaj na začátku sezony

"V hale mi to lítalo pěkně, ale zápas bude úplně něco jiného. Přidají se k tomu nervy, tlak. A ve větru je to taky náročné. Chytit rytmus v něm není úplně jednoduché," řekla.

Tréninkové sety hrála třeba s Dánkou Caroline Wozniackou, Němkou Angelique Kerberovou či Belgičankou Yaninou Wickmayerovou. "Body už hrát musím, to je zase jiný level než obyčejný trénink," řekla wimbledonská vítězka.

Austrálii i Melbourne má Kvitová ráda. Samotný grandslam je zvláštní tím, že je hned zkraje sezony. "Všechno je čerstvé, jsme nerozehrané a člověk nikdy neví, co od sebe čekat. Z tohohle pohledu je to trošku náročnější turnaj, ale vím, že jsem tu už měla úspěchy, a věřím, že zase přijdou," řekla semifinalistka Australian Open z roku 2012, která ale v posledních třech letech nepřešla třetí kolo.