"Serena byla prostě lepší, ale dobrá věc na Turnaji mistryň je, že mám druhou šanci a o to semifinále se poperu," napsala Kvitová na sociálních sítích.

S Kerberovou má Kvitová vyrovnanou bilanci 2:2 na zápasy a v nedávném finále v Tokiu rovněž levou rukou hrající Němku porazila ve třech setech.

Utkání s Williamsovou začala Kvitová razantně a vypracovala si v první hře tři brejkboly. První dva americká obhájkyně titulu odvrátila skvělým servisem a při třetím Kvitová poslala bekhend do sítě. Od té doby už v prvním setu nestíhala. Williamsová dala v jedné hře i čtyři esa v řadě a razancí Češku převyšovala i ve výměnách. Kvitová se snažila přitvrdit, ale v přemíře snahy chybovala a set ztratila 2:6.

Zdramatizovat zápas mohla Kvitová ve třetí hře druhé sady, ale při brejkbolu Williamsová opět skvěle trefila servis. Pak se opakovala situace z první sady a Kvitová si prohrála podání. Druhý set přinesl výborný tenis, Kvitová dokázala Williamsovou zatlačit i ve výměně přehrát, ale ztracený brejk už zpět nezískala.

"Výborně jsem podávala a hrála agresivně," pochvaloval si Williamsová, která nastřílela 11 es, 27 vítězných míčů a udělala jen třináct chyb.

Zápas Kvitová prohrála po hodině a dvanácti minutách a Williamsové podlehla i v pátém vzájemném utkání. Znovu by se mohly střetnou už tuto neděli, pokud by se obě dostaly na Turnaji mistryň do finále.

Kerberová se ve hře o semifinále udržela první výhrou v kariéře na Turnaji mistryň. Odevzdanou Agnieszku Radwaňskou porazila dvakrát 6:2. Polka prohrála i potřetí, navíc aniž by získala jediný set. "Zápas proti Kvitové si půjdu na kurtu užít a budu se snažit hrát dobře jako proti Radwaňské. Cítím se tady v Istanbulu výborně," řekla Kerberová.

V Bílé skupině si Číňanka Li Na připsala na konto druhou výhru, Jelenu Jankovičovou ze Srbska porazila po boji 6:3, 2:6, 6:3 a přiblížila se k první semifinálové účasti v kariéře.

Li Na, kterou v závěrečném vystoupení v Turecku čeká Běloruska Victoria Azarenková, na turnaji pro osm nejlepších hráček sezony startuje potřetí, v předchozích dvou letech ale pokaždé skončila už ve skupině. V roce 2011 i loni navíc jednatřicetiletá Číňanka vyhrála vždy pouze jeden zápas.

Dvouhra:

Červená skupina:
S. Williamsová (1-USA) - Kvitová (5-ČR) 6:2, 6:3, Kerberová (8-Něm.) - A. Radwaňská (3-Pol.) 6:2, 6:2.

Tabulka:
1. S. Williamsová 3 3 0 6:0 6
2. Kvitová 2 1 1 2:2 2
3. Kerberová 2 1 1 2:2 2
4. A. Radwaňská 3 0 3 0:6 0

Bílá skupina:
Li Na (4-Čína) - Jankovičová (7-Srb.) 6:3, 2:6, 6:3.

Tabulka:
1. Li Na 2 2 0 4:1 4
2. Jankovičová 2 1 1 3:2 2
3. Azarenková 2 1 1 2:2 2
4. Erraniová 2 0 2 0:4 0