Je považována za průkopnici "bílého sportu" v Číně, jednu z nejpopulárnějších tenistek na okruhu, za upřímnou, kamarádskou a vstřícnou hráčku. A tato slova se potvrdila i na podniku v Pekingu, kde si se slzami v očích mohla vychutnat oficiální slavnostní ceremoniál.

S dvojnásobnou grandslamovou šampionkou se přišly rozloučit i hráčky, které se účastní právě probíhajícího turnaje. Nechyběly tak například Caroline Wozniacká, Ana Ivanovičová, Sabine Lisická ani české reprezentantky Petra Kvitová s Lucií Šafářovou.

A nezapomenutelné chvíle přichystala Li Na právě dvojnásobná wimbledonská šampionka Kvitová, která se ujala slova za své spoluhráčky.

„Je nám moc líto, že se s námi loučíš. Ale přejeme ti všechno nejlepší do dalšího života. Díky za to, že jsi byla naší soupeřkou, díky za to, že jsi pro nás byla inspirací, díky za to, že jsi byla naší kamarádkou. Budeš nám chybět, šampionko" řekla Kvitová a svou přítelkyni rozplakala. Slzám se neubránily ani další tenistky.

Čínskou legendu i ostatní překvapil také Rafael Nadal, který jí přímo na kurt donesl kytici.

Li Na při slavnostní rozlučce nezapomněla poděkovat ani svým fanouškům. Na velkých obrazovkách si poté připomněla nejdůležitější momenty své tenisové karéry, kterou se rozhodla ukončit kvůli vleklým problémům s koleny. 

Poslední zápas odehrála letos na Wimbledonu, kde ve 3. kole vypadla s Barborou Záhlavovou-Strýcovou.