„Cítím se lépe a bez stresu. Nemám potřebu něco překotně dohánět v tréninku. Nemyslím na nějaký brutální úspěch na grandslamu. Uvnitř jsem tak nějak v klidu,“ řekla Kvitová novinářům před startem turnaje ve Flushing Meadows.

V úvodu roku se Kvitové příliš nedařilo, ale v létě sezonu úspěšně restartovala. Po přechodu na travnatý povrch triumfovala na turnaji v Eastbourne, a ač ji následně z Wimbledonu vyřadila ve třetím kole světová čtyřka Paula Badosaová, z posledních patnácti zápasů má bilanci 12:3.

Barbora Krejčíková na US Open 2022.
Krejčíková prošla do druhého kola US Open. Čtyři čeští zástupci končí

„I po Wimbledonu jsem měla fajn pocit, protože jsem těsně prohrála s dobrou hráčkou. Bohužel se sezonou tak nějak potácím kvůli zranění ruky. Bolest mě nenechává naplno trénovat,“ přiznala Kvitová určité limity.

Kvůli zánětu v zápěstí vynechala také červencový turnaj WTA v Praze. „Měla jsem asi čtrnáct dní úplně volno i bez fyzické přípravy. Pak se na ruku soustředil pan profesor Kolář, ke kterému jsem obden chodila. Musela jsem vynechat turnaj v Praze, protože jsem nemohla vůbec podávat. Vydržela jsem hrát nejvýš třicet minut od základní čáry. Bolest však postupně mizela a teď se cítím docela dobře,“ uvedla.

Stoupající formu potvrdila v Cincinnati. Postupně tam vyřadila Švýcarku Jill Teichamannovou, Rumunku Soranu Cirsteaovou, Tunisanku Uns Džábirovou, Australanku Ajlu Tomljanovicovou a Američanku Madison Keysovou. Až ve finále nestačila na Caroline Garciaovou. „Hrála jsem dobře a strašně bojovala. Zápas s Keysovou byl podle mě parádní. U sítě jsem se jí pak omlouvala za vyřazení s tím, že hrála skvěle. A ona se začala smát,“ řekla Kvitová, která se vyšvihla na 21. místo žebříčku WTA.

Ve Wimbledonu brečela

Vrátila se i k letošnímu Wimbledonu, kde byla pozvaná na oslavy ke stoletému výročí centrkurtu. „Bylo to moc hezké. Netušila jsem, jak velká událost se chystá. Dostala jsem mail, že se bude slavit 100 let centrkurtu. Manažer Marijn Bal původně říkal, že jde o 15 až 20 minut, uděláme fotku a půjdeme pryč. Pak ale přišel a povídá: 'Přiletěl i Roger (Federer)!' Překvapilo mě, jak obrovská akce z toho vznikla. Tak dvakrát třikrát jsem se rozbrečela,“ přiznala s úsměvem Kvitová.

Linda Nosková na tréninku v Přerově pod vedením Tomáše Krupy
Vyklízejí Kvitová a spol. pozvolna scénu? US Open hlásí nástup českého mládí

Dvojnásobná wimbledonská vítězka se navíc v Londýně dočkala další životní chvíle. Trenér a přítel Jiří Vaněk ji tam požádal o ruku. „Překvapilo mě to, ale s odpovědí jsem se nerozmýšlela,“ uvedla dvaatřicetiletá tenistka. „Jirka vybral kouzelné místo. Prstýnek nosím, dokonce s ním hraju. Chtěli bychom do roka i svatbu, jen zatím nevíme kdy. Sezona je plná, ale snad jako každá holka se těším, že si obléknu svatební šaty,“ dodala Kvitová.