Když letos Kvitová přijela poprvé do tenisového areálu Billie Jean Kingové na US Open, zasáhl ji tradiční hukot a předlidněnost na americkém grandslamu. "Měla jsem hlavu jak balón a byla jsem ráda, že už jedu na hotel. Byl to první den na turnaji a najednou jsem byla úplný mimoň," popsala své pocity.

Proto se snaží u kurtů zdržovat co nejméně. Přesně jako to říkal a dělával v dobách své slávy trojnásobný vítěz turnaje Ivan Lendl. Kvitová se svým týmem bydlí v hotelu u Central Parku na Manhattanu. "Je to tam fajn a klidné," pochvaluje si.

Dvojnásobné vítězce Wimbledonu také vyhovuje grandslamový rytmus; střídání hracího dne s volným. "V mé situaci je skvělé, že je vždy den volna, v kterém zrelaxuju," řekla tenistka. Vždy si zajde na kafe, trochu se projít, jinak tráví čas na pokoji. "Prospím se, podívám na film a to je vše," doplnila.

Naposledy viděla Moneyball, v kterém hraje Brad Pitt manažera baseballového celku MLB a shání a vyměňuje hráče. Americká média hned zbystřila a česká tenistka dostala otázku, zda o baseballu něco ví. "Ne, ale film byl zábavný," řekla.

Pravdou je, že Kvitová působí na US Open letos ve větší pohodě a bere turnaj, na kterém dosud nepřešla 4. kolo, více s nadhledem. "Psychicky se cítím výborně a to je důležité. Proto jsem možná hrála dnes tak dobře," usmála se po jasné výhře ve 3. kole nad Slovenkou Annou Karolínou Schmiedlovou 6:2 a 6:1.