Dvaatřicetiletá Kvitová vyřadila na cestě do osmifinále Rusku Eriku Andrejevovou, Ukrajinku Anhelinu Kalininovou a Španělku Garbiňe Muguruzaovou. Proti Pegulaové ale nenavázala na předchozí dvě výhry bez ztráty setu. Doplatila na slabší servis, který šestkrát ztratila.

Skončila tak ve stejné fázi jako předloni, mezi osm nejlepších se na grandslamu v New Yorku dostala pouze v letech 2015 a 2017.

Zápas narušil déšť

Úvod utkání Kvitové s Pegulaovou narušil dvakrát déšť. Organizátoři sice zatáhli nad stadionem Arthura Ashe střechu, přesto byl duel kvůli vysoušení kurtu na hodinu přerušen. Nedávná finalistka turnaje v Cincinnati Kvitová se nemohla opřít o podání. Poté, co jej ztratila v prvním setu třikrát, přišla po devětatřiceti minutách i o celý set.

Ani ve druhé sadě se projev české tenistky nezlepšil. V úvodu sice získala brejk a vedení 2:0, od té chvíle ale prohrála všech šest her za sebou. Nepovedený zápas zakončila po hodině a třinácti minutách dalším ztraceným podáním. Celkem Kvitová doplatila také na pět dvojchyb a 24 nevynucených chyb.