„Je to pro mě třešnička na dortu,“ líčila novinářům pátá nejlepší tenistka sezony. Účast na prestižním dostaveníčku osmi elitních hráček si zajistila s předstihem, mohla tak v klidu ladit formu a vykurýrovat zdravotní neduhy.

Kvitová na Turnaji mistryň debutovala v roce 2011 a hned ho vyhrála. V posledních dvou letech ale na velkolepé akci chyběla. O to víc se teď těší, navíc po sezoně, v níž získala celkem pět turnajových titulů.

Karolína Plíšková
Turnaj mistryň? Karolína Plíšková je blízko, rozhodne Moskva

Některé vaše soupeřky ještě tento týden hrají turnaje, nebude to jejich výhoda?'
Pro mě osobně je lepší, že jsem si mohla odpočinout a trénovat. Kdybych musela, tak nějaké turnaje ještě hraju, ale letos už mám docela dost zápasů. Vyšlo to skvěle.

Vyhovuje vám tedy, že o účast nebojujete do poslední chvíle?
Jsem ráda, jak vše dopadlo, že jsem se nemusela bát, jestli se kvalifikuju. Měla jsem tak klid na trénink, což je bonus. Navíc jsem konečně zdravá. Před turnaji v Číně jsem hodně marodila a o to to bylo těžší. Teď je to fajn.

Váš kouč Jiří Vaněk říkal, že jste v tréninku dostala pořádně zabrat. Vidíte to podobně?
Jsem ráda, že to řekl. (smích) Zabrat jsem dostala, ale nejsem přetrénovaná ani unavená. Kluci tréninkový program na posledních čtrnáct dní udělali velice dobře. A navíc se do Singapuru těším.

Pomáhá vám „těšení“ vydolovat ze sebe síly v závěru dlouhé sezony?
Je fakt, že sezona je dlouhá, a navíc nás ještě čeká Fed Cup. Turnaj mistryň je ale vrchol, prestižní akce, a v Singapuru je to navíc hezké.

Je ve městě něco, co se vám obzvlášť líbí?
Já toho bohužel moc neviděla. Těším se na bazén na střeše hotelu, hlavně se mnou ale poletí i rodiče, za což jsem šťastná. Byli za mnou snad úplně všude, jen na Turnaji mistryň ještě ne.

Serena Williamsová na turnaji US Open 2018
Sexismus? Ve světě tenisu i nadále zuří válka

Jste jedna ze šesti Češek, které se kvalifikovaly, ve hře je navíc ještě Karolína Plíšková. Těší vás takový nápor českých tenistek?
Je to vážně mazec, co? Prakticky celý fedcupový tým, protože Kája se podle mě také kvalifikuje. Pro český tenis jde každopádně o unikátní sezonu.

Co od sebe čekáte? Chcete si na Turnaji mistryň spravit chuť po grandslamech, které vám letos moc nevyšly?
Takhle to neberu, hlavně kvůli povrchu, na kterém se hraje. Na druhou stranu je to v hale, což je pro mě pozitivní. Jde o jiný turnaj než je grandslam. Když prohrajete, pořád ještě máte šanci, což je uklidňující.

Takže si konkrétní cíl nedáváte?
Každý zápas bude nesmírně těžký a každé vítězství bude příjemné. Když se mi podaří postoupit ze skupiny, budu moc ráda.

Zmínila jste povrch v singapurské hale. Opravdu je na vás příliš pomalý?
Upřímně řečeno, takhle pomalý povrch snad nikde jinde nemají, což je zvláštní. Naštěstí se v průběhu dne a každým dnem zrychluje. Nejtěžší proto asi budou první zápasy. Určitě bych ale byla ráda, kdyby byl povrch rychlejší.

Jak vám sedí fakt, že na rozdíl od běžných turnajů, kde se v úvodních kolech potkáváte se slabšími tenistkami, budete na Turnaji mistryň hned od začátku čelit elitním soupeřkám?
Je to zvláštní. Na jednu stranu je pravda, že běžná první kola jsou pro mě někdy nepříjemná, na druhou budu mít proti sobě hned v prvním zápase tenistu z elitní osmičky. A pojede se na plný petardy.

Letošní sezona Petry Kvitové
Turnajové tituly: Petrohrad (únor), Dauhá (únor), Praha (květen), Madrid (květen), Birmingham (červen)
Prize money: 3 150 389 dolarů
Aktuální pozice na žebříčku: 7. místo

Výhry/prohry celkem: 47/14 (77%)
Tvrdý povrch: 26/10 (72%)
Antuka: 15/3 (83%)
Tráva: 6/1 (86%)

Tomáš Plekanec
Plekanec vstoupil mezi legendy. Zápas číslo 1000 vyšperkoval gólem