Vítězka Masters z roku 2011 Kvitová zahájila utkání vyhraným podáním Ósakaové, ta však dokázala v osmé hře srovnat. Pak odvrátila další tři brejkboly české hráčky a v tie-breaku byla mnohem přesnější. Za stavu 0:6 ještě běhavá Kvitová zabojovala, ale druhý setbol už po hodině hry neodvrátila.

Podobně začal i druhý set, tentokrát ale japonská tenistka oplatila Kvitové brejk mnohem rychleji a po dalším otočila stav na 3:2. "Ale hraješ moc dobře," povzbuzoval českou hráčku mezi gamy trenér Jiří Vaněk. To pomohlo: po několika výtečných returnech Kvitové bylo znovu vyrovnáno a v závěru setu opustila Ósakaovou přesnost.

Česká tenistka Petra Kvitová na Wimbledonu
Pět Češek jde do boje o miliony. Nejedu si to jen užít, říká matadorka Kvitová

Japonka se ale rychle vzpamatovala. V třetí sadě záhy získala převahu a Kvitovou dvakrát připravila o podání. Za stavu 5:2 sice promarnila dva mečboly, ale o dva gamy později už zápas přece jen dopodávala k první výhře ve skupině. Pomohl jí i lepší servis - dala 12 es, devětkrát jí Kvitová nabídla fiftýn dvojchybou.

Z každé skupiny postoupí dvě hráčky do semifinále, což se Plíškové podařilo dvakrát po sobě. Kvitová prošla ze skupiny se štěstím s jednou výhrou naposledy v roce 2015 a nakonec prohrála až ve finále. Z dotace 14 milionů dolarů získá neporažená šampionka dvouhry 4,725 milionu (přes 109 milionů korun), což je největší prémie v ženském sportu.