První týden letošního French Open je nabitý akcí, a pokud jde o české zástupce a zástupkyně, úvodní kola byla pro většinu z nich až příliš náročnou prověrkou.

Mezi muži skončil hned na první překážce Jiří Veselý, byť srdnatě vzdoroval vysoce favorizovanému Tsitsipasovi. Naopak Jiří Lehečka úvodní kolo zvládl a v pětisetové bitvě potvrdil, že právě v něm roste českému tenisu výrazná osobnost.

Češek bylo v pavouku turnaje o poznání víc, většinu z nich ale pařížská antuka nezastihla v ideálním rozpoložení.

Například šampionka z roku 2021 Barbora Krejčíková dohrála hned v prvním kole. „Bohužel to nevyšlo. Co k tomu říct jiného. Loni jsem na antuce kvůli zranění skoro nehrála a letos jsem na ní nenašla pohodu. Neměla jsem se od čeho odrazit,“ litovala Krejčíková, která v roce 2021 celý turnaj senzačně ovládla.

Fruhvirtová si užila obří stadion

Brzký konec potkal rovněž tradiční grandslamové stálice Petru Kvitovou a Karolínu Plíškovou. Markéta Vondroušová, bývalá finalistka, došla o kolo dál. A Karolína Muchová už je dokonce ve třetím kole, o které ve čtvrtek hrála také Linda Nosková. Ta bohužel neuspěla.

České mládí se předvedlo v nadějném světle i v případě Brendy Fruhvirtové, která dlouho kladla odpor světové čtyřce Rybakinové. „Byl to asi největší kurt, na kterém jsem zatím v kariéře hrála. Neskutečná zkušenost,“ řekla teprve šestnáctiletá Fruhvirtová.

To je však žhavá současnost. Ověřte si nyní, co všechno víte o minulosti slavného turnaje ve francouzské metropoli.

Své znalosti si můžete ověřit i v dalších kvízech Deníku. Najdete je ZDE.