Kyrgios úmyslně takto zareagoval na jednoho z diváků, který se k němu během utkání choval bez respektu. "Ano. Když jsem zápas vyhrál, otočil jsem se k němu… Moc dlouho jsem se musel potýkat s nenávistí a negativitou, proto nemám pocit, že bych tomuhle člověku něco dlužil," prohlásil Kyrgios, který už během zápasu neúspěšně žádal u rozhodčího, aby byl divák vyveden. "On vyloženě přišel, ne aby fandil, spíš aby škodil, choval se neuctivě," pokračoval.

Nick Kyrgios.
Přestřelka velkohubých tenistů: Větší ryby na smažení a milionová výzva v ringu

Vyloučil ale, že by ho divák urazil rasisticky, jak si například stěžoval před třemi týdny při přípravném turnaji ve Stuttgartu. "Někdo ale dneska řekl, že jsem sračka. Je to normální? Ne," řekl Kyrgios. "Pomalu si ale začínám myslet, že snad i je. Neřekl jsem směrem k obecenstvu nic, dokud oni nezačali. Myslím, že je tu celá generace lidí ze sociálních sítí, kteří si myslí, že mají právo každou jednotlivou věc negativně komentovat," konstatoval.

Čtyřicátý hráč světa Kyrgios pětisetovou bitvu s držitelem divoké karty vyhrál 3:6, 6:1, 7:5, 6:7, 7:5. Ve druhém kole se utká s přemožitelem Jiřího Lehečky Filipem Krajinovičem ze Srbska.