Česká ranařka se ale ne- utápěla v lítosti. „Byl to jeden z mých nejlepších zápasů na antuce v životě. Se svým výkonem bych porazila 99 procent holek, bohužel proti mně stále Simona, a ta je na antuce skvělá," zhodnotila Plíšková třísetovou bitvu. Vzhledem k tomu, že antuka její hře moc nesedí, je postup do semifinále parádní výsledek.

O to důrazněji se vnucuje otázka: co bude dál? Blíží se Wimbledon, pak tvrdé zámořské povrchy. Tam to bude Plíškové sedět o poznání lépe. Dočká se tedy vysněného grandslamového titulu? A co posun do pozice světové jedničky?

Místo planých spekulací teď dejme slovo chlapíkovi, který toho o tenise ví tolik jako málokdo. Legendární John McEnroe, který v Paříži komentuje pro Eurosport, smýšlí o vyhlídkách Plíškové docela velkoryse.

„Karolína možná není tak atletická jako jiné hráčky, ale má strašně silné údery a psychicky je velmi odolná. Proto bych řekl, že má největší šanci ukončit letošní sezonu jako jednička žebříčku. Umím si také představit, že na Wimbledonu a na tvrdých kurtech dojde hodně daleko," prohlásil McEnroe.

Sestřih semifinále mezi Plíškovou a Helepovou

Zdroj: Youtube

Letos došla Plíšková na Australian Open do čtvrtfinále, nyní v Paříži o kolo dál. Z toho teoreticky plyne finále na Wimbledonu a titul na US Open.

Tomu se Plíšková jenom směje. „Nečekám, že mi to na grandslamech pořád půjde takhle. Musím zůstat nohama na zemi. Můžu mít blbý los, nemusí mi to sednout, můžu být zraněná nebo unavená. Hlavně musím hrát stále tak pečlivě jako tady," ví antukou poprášená česká hrdinka.