Na svůj semifinálový duel si musela kvůli hustému dešti v Praze počkat až do nedělního odpoledne. V přímé bitvě o finále však osmnáctiletá naděje Linda Nosková nezaváhala a po suverénním výkonu si zahraje o první titul na okruhu WTA v kariéře. Utkání proti německé kvalifikantce Tamaře Korpatschové zvládla za pouhých 65 minut a 99. hráčce světa v něm dovolila pouze dva gemy.

Švýcarský tenista Stanislas Wawrinka
Večer se mnou pije a ráno už zase dře. Tenisový rebel vysekl poklonu Wawrinkovi

„Od té doby, co jsem tady čekala, jsem musela být připravená, že se začne hrát v podstatě kdykoliv. Vždycky se to o hodinu posouvalo, takže jsem tu musela čekat celý den. Bylo to vyčerpávající, ale podařilo se mi hrát stejně jako předevčírem ve čtvrtfinále,“ řekla Nosková v pozápasovém rozhovoru na kurtu.

Také nedělní program komplikuje déšť

Jednasedmdesátá tenistka světa Nosková byla od začátku jednoznačně lepší hráčkou. V prvním setu otočila dvakrát vývoj ze stavu 0:40, prolomila všechny čtyři servisy o deset let starší protivnice a vyhrála za půl hodiny první sadu. Také ve druhém dějství nedala česká teenagerka Korpatschové šanci. Od stavu 1:1 vyhrála pět her za sebou a proměnila při servisu soupeřky první mečbol.

„Snažila jsem se vrátit hodně míčků zpět, protože jsem včera ani dnes nestrávila na kurtu moc času. Využila jsem každou šanci na vítězný úder. Šla jsem si za tím a to je moje hra,“ dodala spokojená Nosková.

Předloňská vítězka juniorského Roland Garros Nosková se probojovala do druhého finále na okruhu WTA. O titul hrála také letos v Adelaide, kde nestačila na Bělorusku Arynu Sabalenkovou. Do finále turnaje v Praze prošla na druhý pokus. Vloni podlehla v semifinále krajance a pozdější vítězce Marii Bouzkové, která letos vypadla překvapivě už v prvním kole.

Semifinálový program se měl odehrát původně v sobotu, kvůli dešti byl ale přesunut až na nedělní odpoledne. Dnešní duely začaly při pokračujícím nepříznivém počasí s tříapůlhodinovým zpožděním oproti plánovanému startu v 10:00. Druhý duel o finále obstaraly Rumunka Jaqueline Cristianová s Japonkou Nao Hibinovou, rozehranou bitvu však opět přerušil déšť.